Standardem wyposażenia każdej sali konferencyjnej jest projektor, który zapewnia obraz o wielkich przekątnych. To idealne rozwiązanie na spotkania biznesowe w większym gronie na dużej powierzchni. Wyświetlane w ten sposób tabele, wykresy i dane są widoczne dla wszystkich, niezależnie od miejsca, w którym siedzimy. Telewizor w sali konferencyjnej może być dodatkowym, kluczowym elementem konferencyjnego wyposażenia. Urządzenie to umożliwia prezentacje materiałów wizualnych o wyższej jakości, w porównaniu do projektora i może sprawić, że komunikacja stanie się bardziej atrakcyjna i efektywna. Wybór telewizora do sali konferencyjnej wymaga wzięcia pod uwagę kilku najważniejszych czynników. To między innymi rozmiar pomieszczenia, rodzaj ekranu czy rozdzielczość. W Sony Centre dostępne są telewizory, które sprawdzą się w niemal każdej sali konferencyjnej. Sprawdź, jak dostosować urządzenie do potrzeb Twojego biura.

Telewizor do sali konferencyjnej a wymagania pomieszczenia

Zrozumienie wymagań sali konferencyjnej w Twojej firmie jest bardzo ważne przed wybraniem telewizora. Jak tego dokonać? To prostsze niż się wydaje. Wystarczy znać rozmiar sali, a także jej układ. Istotne będą informacje na temat najmniejszej i największej odległości osób oglądających prezentacje. Dzięki temu dopasowanie wielkości telewizora będzie szybsze i łatwiejsze.

Dlaczego to takie ważne? Ekran powinien być dobrze widoczny i czytelny dla wszystkich uczestników spotkania, trzeba też wziąć pod uwagę warunki oświetleniowe w sali konferencyjnej. Po dokładnej ocenie warunków oświetleniowych oraz kątów widzenia należy wybrać odpowiednią technologię ekranu.
 

Zobacz również: Telewizory LED

Jaką technologię ekranu powinien mieć telewizor do sali konferencyjnej?

Technologia ekranu jest jednym z najważniejszych czynników, jakie wpływają na wybór telewizora do sali konferencyjnej. Obecnie najpopularniejsze matryce w urządzeniach tego rodzaju to OLED, LCD z podświetleniem Mini LED i LCD z podświetleniem Full LED.

Telewizor Sony z ekranem OLED zapewnia wyjątkową jakość obrazu. Wpływają na to takie właściwości jak wysoki kontrast, bogate kolory i co ważne, szerokie kąty widzenia. Procesor XR wyposażony w inteligencję poznawczą ulepsza najważniejsze dla ludzkiego oka cechy obrazu, przez co staje się on niezwykle szczegółowy, detaliczny i naturalny. Funkcja Kontrast XR OLED Pro zapewnia jednocześnie głębokie czernie i urzekającą jasność wyświetlanego materiału.

Tego typu urządzenia sprawdzają się w salach konferencyjnych o umiarkowanej jasności lub z możliwością częściowego, lub całkowicie zaciemnienia Sali. W takich warunkach telewizory OLED dostarczają świetne, niepowtarzalne wrażenia wizualne.

Ekrany Sony z podświetleniem Mini LED lub Full LED tworzą równie wyjątkową jakość obrazu, ale z racji wyższej jasności są bardziej uniwersalne i wszechstronne dla umiarkowanej lub wysokiej jasności w sali konferencyjnej. Wybór telewizora o takiej technologii i wysokiej rozdzielczości 4K zapewni niezwykle detaliczny obraz podczas każdej prezentacji. Za wierność i naturalność wyświetlanych barw odpowiada unikatowy algorytm TRILUMINOS PRO™ .

Telewizory Sony z podświetleniem Mini LED wyposażone dodatkowo w technologię X-Wide Angle tworzą równie szerokie kąty widzenia, jak w ekranach OLED.
 

Zobacz również: Telewizory OLED

Jak dobrać rozmiar telewizora do sali konferencyjnej?

To, jaki rozmiar telewizora będzie odpowiedni do sali konferencyjnej w Twoim biurze, zależy od metrażu pomieszczenia, odległości i liczby uczestników przed ekranem. Jeśli chodzi o dobór przekątnej ekranu, kieruj się następującymi zaleceniami:

  • w małych salach do 15 metrów kwadratowych wybierz urządzenie o rozmiarze 40-55 cali;

  • w salach o metrażu 15-25 metrów kwadratowych sprawdzają się telewizory od 55 do 65 cali;

  • w dużych salach powyżej 25 metrów kwadratowych powinien znaleźć się telewizor o przekątnej ekranu powyżej 65 cali.

Przy wyborze telewizora do sali konferencyjnej trzeba zwrócić też uwagę na odległość widzów od ekranu. Dla urządzeń o rozdzielczości 4K najlepsza odległość od wyświetlacza powinna wynosić od 1,5 do 2,5 wysokości ekranu.

Z kolei w przypadku telewizorów Full HD optymalna odległość od ekranu powinna być większa, od 2,5 do nawet 4 wysokości ekranu. Podany zakres pozwala określić, ile osób będzie mogło komfortowo oglądać przedstawiane treści.

Telewizory Sony występują w rozmiarach od 32 do aż 98 cali, dlatego można wśród nich znaleźć odpowiedni model do sali konferencyjnej.

Dodatkowe funkcje telewizorów do sali konferencyjnej

Różnorodne funkcje dodatkowe są obecnie standardem w każdym telewizorze Sony. Wybór takiego urządzenia do sali konferencyjnej usprawni komunikację i umożliwi komfortowe prezentowanie materiałów w najwyższej jakości.

Wbudowane różne tryby obrazu pozwolą błyskawicznie i łatwo dopasować wyświetlacz do rodzaju prezentacji np. film, grafika, zdjęcia.

Wbudowany czujnik światła i koloru, automatycznie dostosuje jasność i odcień ekranu w zależności od typu użytego oświetlenia i jego intensywności.

Telewizory Sony współpracują z platformą Apple. Obsługują Apple AirPlay i Apple HomeKit, co pozwala na przesyłanie filmów i dźwięku bezpośrednio z urządzenia takiego jak Mac, iPad czy iPhone.

Funkcja Chromecast pozwala na podobne łączenie z urządzeniami opartymi na systemie Android.

Google TV w odbiornikach Sony zapewnia dostęp do najpopularniejszych aplikacji w tym Google Duo lub komunikatora ZOOM

Technologie Acoustic Audio Calibration dostosuje dźwięk telewizora do miejsca, w którym znajdują się uczestnicy spotkania i panujących w pomieszczeniu warunków, a Acoustic Surface Audio+ poprzez lekko wibrującą matrycę precyzyjnie połączy obraz z dźwiękiem.

Równie przyjemna jest kontrola nad telewizorem. Dołączony pilot łączy się z odbiornikiem poprzez Bluetooth®, więc nie trzeba kierować kontrolera w stronę telewizora.

Jaki telewizor do sali konferencyjnej wybrać?

Podsumowując, przy wyborze telewizora do sali konferencyjnej należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Do najważniejszych należą:

  • technologia ekranu,

  • rozdzielczość,

  • rozmiar,

  • dźwięk,

  • łatwość obsługi

  • dodatkowe przydatne funkcje.

.