Disney Plus to popularna platforma streamingowa, oferująca szeroki wybór filmów, seriali, programów dla dzieci i treści oryginalnych. Jeśli chcesz cieszyć się tymi produkcjami na dużym ekranie telewizora, sprawdź, jak uruchomić Disney Plus na różnych rodzajach telewizorów.

Disney Plus na telewizorze – jaki sprzęt będzie potrzebny?

Aby móc oglądać Disney Plus na telewizorze, potrzebne jest urządzenie z dostępem do Internetu i aplikacją Disney Plus. Większość nowoczesnych telewizorów Smart TV jest kompatybilna z Disney Plus. Niemniej jednak, w przypadku posiadania starszego telewizora, który nie obsługuje bezpośrednio tej aplikacji, istnieje wiele alternatywnych rozwiązań.

Możesz skorzystać z urządzenia zewnętrznego, takiego jak konsola do gier, odtwarzacz multimedialny lub Chromecast, aby transmitować treści z aplikacji Disney Plus na ekran telewizora. Dzięki temu nawet jeśli twój telewizor nie jest najnowszy, nadal masz możliwość wygodnego i łatwego dostępu do ulubionych produkcji dostępnych na Disney Plus.

Jak uruchomić Disney Plus na telewizorze z systemem Smart TV?

Chcesz uruchomić Disney Plus na telewizorze Smart TV? Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

 1. Włącz telewizor i wyszukaj aplikację Disney Plus

Upewnij się, że Twój telewizor obsługuje aplikację Disney Plus. Wejdź do sklepu z aplikacjami na swoim Smart TV, przeszukaj go w poszukiwaniu Disney Plus i pobierz aplikację.

 1. Załóż konto i zaloguj się do aplikacji

Po pobraniu aplikacji, otwórz ją i zaloguj się na swoje konto Disney Plus. Jeśli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się.

 1. Wprowadź kod aktywacyjny

W niektórych przypadkach będziesz musiał wprowadzić kod aktywacyjny na stronie Disney Plus na komputerze lub urządzeniu mobilnym, aby połączyć swoje konto z telewizorem.

 1. Oglądaj ulubione filmy i seriale

Gotowe! Teraz możesz swobodnie przeglądać bibliotekę treści Disney Plus na swoim telewizorze, korzystając z pilota.

Przeczytaj też: Najlepsze telewizory do filmów z platform streamingowych

Jak uruchomić Disney Plus na telewizorze bez systemu Smart TV?

Jeśli nie masz telewizora Smart TV, możesz użyć urządzenia zewnętrznego, takiego jak konsola do gier, odtwarzacz multimedialny lub Chromecast, aby uruchomić Disney Plus. Jak to zrobić?

W przypadku konsoli:

 1. Włącz konsolę i przejdź do sklepu z aplikacjami

Uruchom swoją konsolę do gier, taką jak PlayStation, Xbox lub inną, która jest kompatybilna z Disney Plus. Następnie wejdź do sklepu z aplikacjami, który jest dostępny na Twojej konsoli.

 1. Wyszukaj aplikację Disney Plus

Skorzystaj z opcji wyszukiwania w sklepie z aplikacjami. Wprowadź "Disney Plus" jako kryterium wyszukiwania.

 1. Zainstaluj aplikację

Po znalezieniu aplikacji Disney Plus, wybierz ją i zainstaluj.

 1. Otwórz aplikację i zaloguj się na swoje konto

Po pomyślnej instalacji, otwórz aplikację Disney Plus na swojej konsoli. Zaloguj się na swoje konto, używając danych logowania do usługi Disney Plus. Jeśli nie masz jeszcze konta, załóż je.

Zobacz też: Jaki telewizor do Xbox?

W przypadku odtwarzacza multimedialnego:

 1. Włącz odtwarzacz multimedialny i podłącz go do telewizora

Podłącz odtwarzacz multimedialny do zasilania i telewizora za pomocą odpowiednich kabli. Następnie włącz odtwarzacz i przejdź na odpowiednie źródło sygnału na telewizorze.

 1. Przejdź do menu odtwarzacza multimedialnego i znajdź aplikację Disney Plus

Użyj pilota lub panelu sterowania odtwarzacza multimedialnego, aby wejść do menu głównego. Znajdź sekcję z aplikacjami lub sklep z aplikacjami – w zależności od modelu odtwarzacza.

 1. Zainstaluj aplikację

W menu aplikacji lub sklepu znajdź opcję wyszukiwania i wpisz "Disney Plus". W ten sposób znajdziesz aplikację w wynikach wyszukiwania. Wybierz aplikację Disney Plus i zainstaluj ją, postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie.

 1. Otwórz aplikację i zaloguj się na swoje konto

Po zakończeniu instalacji, wróć do menu głównego odtwarzacza multimedialnego. Odszukaj zainstalowaną aplikację Disney Plus i otwórz ją, a następnie zaloguj się na swoje konto Disney Plus. Jeśli jeszcze go nie masz, zarejestruj się.

Przeczytaj też: Kino domowe – jakie wybrać?

W przypadku Chromecast:

 1. Podłącz urządzenie Chromecast do telewizora

Podłącz urządzenie Chromecast do zasilania, używając dołączonego kabla USB i zasilacza. Następnie podłącz urządzenie do wolnego portu HDMI na telewizorze.

 1. Pobierz aplikację Disney Plus na swój telefon lub tablet

Otwórz sklep z aplikacjami na swoim smartfonie, lub tablecie, wyszukaj aplikację Disney Plus i zainstaluj ją na swoim urządzeniu mobilnym.

 1. Otwórz aplikację i zaloguj się na swoje konto

Po zainstalowaniu aplikacji, otwórz ją na swoim smartfonie lub tablecie. Zaloguj się na swoje konto Disney Plus przy użyciu odpowiednich danych logowania.

 1. Stuknij ikonę przesyłania ekranu w aplikacji

W aplikacji Disney Plus, poszukaj ikony przesyłania ekranu, zazwyczaj przedstawiającej się jako ikona telewizora lub Chromecasta.

 1. Wybierz urządzenie Chromecast z listy dostępnych urządzeń

Po stuknięciu ikony przesyłania ekranu, pojawi się lista dostępnych urządzeń Chromecast w zasięgu. Wybierz swoje urządzenie Chromecast z listy.

 1. Aplikacja Disney Plus zostanie uruchomiona na telewizorze

Po wyborze urządzenia Chromecast, treści z aplikacji Disney Plus będą przesyłane na telewizor, a aplikacja zostanie uruchomiona na dużym ekranie.