Wszystkie modele, które pojawią się już wkrótce w salonach Sony Centre, będą wyposażone w tuner DVB-T2 HEVC!

Wprowadzenie nowego standardu telewizji cyfrowej staje się faktem. Proces ten rozpoczął się zgodnie z planem, już 28 marca br. od uruchomienia systemu dla mieszkańców południowo-zachodniej Polski. Wszystko więc wskazuje na to, że również zgodnie z planem zakończy się w czerwcu 2022. Przypominamy, iż ewolucja ta dotyczy wyłącznie użytkowników odbierających sygnał z anten zewnętrznych lub pokojowych. Typ wbudowanego tunera nie ma znaczenia dla odbiorców, korzystających wyłącznie z sygnału oferowanego przez operatorów kablowych lub satelitarnych. To jednak rewelacyjna informacja dla bardzo wielu użytkowników korzystających z sygnału telewizji naziemnej, ponieważ użycie tego standardu umożliwia odbiór obrazu wysokiej rozdzielczości 4K w jakości High Dynamic Range z dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos. Warto wspomnieć, że te zaawansowane technologie do tej pory były dostępne wyłącznie w najlepszych salach kinowych, niektórych serwisach streamingowych, takich jak Netflix lub HGO Max i na płytach Blu-ray!


W ten trend zmian idealnie wpisuje się nowa linia telewizorów BRAVIA 2022.
Wszystkie modele, które pojawią się już wkrótce w salonach Sony Centre, będą wyposażone w tuner DVB-T2 HEVC, obsługę standardu High Dynamic Range i dźwięku Dolby Atmos.


W nowej linii telewizorów pojawi się wiele innych, nowych, interesujących rozwiązań, również przełomowych technologii, które ułatwią wybór odpowiedniego odbiornika spełniającego oczekiwania każdego użytkownika niezależnie od tego, czy ogląda telewizję okazjonalnie, czy jest miłośnikiem filmów, gier lub fanem sportu.
Istotną zmianą jest poszerzenie gamy coraz bardziej popularnych telewizorów OLED z dwóch do czterech serii tego typu modeli. Obok XR-A75 (65, 55”), XR-A80 (77, 65, 55”), XR-A90 (48, 42”) pojawił się model XR-A95K (65, 55”). Zastosowane w nim rozwiązania zelektryzowały środowisko dziennikarzy i miłośników branży RTV. W modelu tym pierwszy raz w historii zastosowano nowy typ matrycy OLED, która zapewnia niespotykaną dotąd jakość obrazu. Jasność i kolorystyka tej matrycy z TRILUMINOS MAX w połączeniu z autorskim oprogramowaniem i algorytmami sterującymi obrazem podnosi poprzeczkę jakości na jeszcze wyższy poziom. 
 

Czyżby pojawił się nowy Król jakości obrazu?Rewolucyjne zmiany pojawiły się również w modelach LCD. Do najbardziej istotnych z punktu widzenia jakości obrazu należy zastosowanie podświetlenia Mini LED z Triluminos PRO w dwóch flagowych telewizorach o rozdzielczości 8K i 4K. Występujący w rozmiarach 85 i 75’’ XR-Z9K z pewnością maksymalnie wykorzysta potencjał tego typu podświetlenia, zapewniając niesamowity kontrast, kolory i szczegółowość matrycy 8K. Te same oczekiwania, ale w rozdzielczości 4K stawiane są przed modelem Mini LED XR-X95K w rozmiarach 85, 75 i 65”.


 W salonach Sony Centre pojawi się też bardzo ciekawe akcesorium do nowej linii telewizorów BRAVIA XR. Jest to BRAVIA CAM. Niewielkie, gustowne urządzenie zadba o właściwą jakość obrazu i dźwięku niezależnie od warunków panujących w salonie i miejsca przed odbiornikiem, umożliwi też sterowanie telewizorem gestami, ostrzeże przed zbyt małą odległością naszego dziecka od telewizora, pozwoli na wideo rozmowę z rodziną lub przyjaciółmi.


W nowej linii nie zabraknie też sukcesora znanego, popularnego i uznanego przez Klientów modelu X90. Model 2022 XR-X90K z podświetleniem Full Array LED i Triluminos PRO, wyższą jasnością i dokładnością odwzorowania naturalnych barw, pojawi się w sprzedaży w rozmiarach 85, 75, 65 i 55 cali.


Warto jednak pamiętać, iż wszystkie modele telewizorów, które dostępne są w tej chwili w salonach sieci Sony Centre oraz sklepie internetowym scentre.pl są zgodne z nowym standardem i obsługują format DVBT2 HEVC.