Jesteś z technologią tak bardzo na czasie, że wydaje Ci się, że już nic Cię nie zaskoczy? Nowe słuchawki bezprzewodowe Sony LinkBuds podejmują to wyzwanie.

 
Te niewielkie słuchawki dokanałowe są absolutną rewolucją na rynku. Zostały zaprojektowane w taki sposób, byś pozostawał jednocześnie w obu światach – i tym muzycznym, i tym, który Cię otacza. Bez ryzyka nieusłyszenia nadjeżdżającego z piskiem opon auta, bez irytacji współpracownika, który od kilku minut próbuje zwrócić na siebie Twoją uwagę. Przeczytaj, co potrafią wyjątkowe Sony LinkBuds WF-L900! 

 

Sony LinkBuds – pierwsze słuchawki, w których pozostajesz w kontakcie ze światem 

 
Zatopienie się w muzyce jest świetną metodą na uciekanie od problemów. Pozwala w kilka sekund przenieść się do zupełnie innego świata, a to bez wątpienia ma wiele zalet. O ile owo przenoszenie odbywa się w miejscu, w którym jest bezpieczne i w momencie, gdy naprawdę możesz zostać ze sobą sam na sam. Podczas przechodzenia przez ulicę, spacerowania poboczem drogi czy pracowania, pozostawanie w kontakcie z otoczeniem jest istotne i muzyka nie powinna go dominować. Wówczas możliwość równoczesnego relaksowania się przy ulubionych dźwiękach oraz słyszenia tego, co dzieje się dookoła, byłaby jak najbardziej wskazana. 
 
To właśnie potrafią nowe słuchawki bezprzewodowe Sony LinkBuds WF-L900. Rewolucyjna forma pierścienia sprawia, że docierają do Ciebie dźwięki z zewnątrz, a przy tym wciąż cieszysz się muzyką. Jedno nie dominuje drugiego; przebywasz w obu światach w odpowiednio wyważony sposób. Przy okazji zwiększa się Twój komfort – nie musisz każdorazowo wyjmować słuchawek z uszu, by odpowiedzieć na czyjeś pytanie albo poprosić sprzedawcę o towar z półki. Multitasking, wygoda, bezpieczeństwo – a to dopiero początek możliwości Sony LinkBuds. 
 

Słuchawki bezprzewodowe LinkBuds – wielka moc w maleńkiej obudowie 

 
LinkBuds to pierwsze tak małe i lekkie słuchawki bezprzewodowe – mini raj minimalistów. Każda ze słuchawek waży zaledwie 4,1 g, para to zatem tylko 8,2 g, a etui z funkcją ładowania – 34 g. Pomimo ultraniewielkich rozmiarów, Sony LinkBuds dają naprawdę duże możliwości. Jakość dźwięku robi ogromne wrażenie!  
 
Zintegrowany procesor V1 ogranicza zniekształcenia dźwięku, a system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) przywraca wysokie częstotliwości usuwane z nagrań podczas ich kompresji, dzięki czemu słuchasz muzyki tak czystej i szczegółowej, jak na pierwotnym nagraniu.  
 
Mikrofon zamontowany w słuchawkach również można ocenić mocno na plus. Technologia Precise Voice Pickup doskonale redukuje hałas otoczenia, dzięki czemu Twój rozmówca słyszy przede wszystkim Ciebie, a nie np. przejeżdżające auta, nawet podczas prowadzenia rozmowy przy bardzo ruchliwej drodze. Zaawansowany algorytm od Sony skutecznie wyłapuje mowę na tle innych dźwięków; opiera się na sztucznej inteligencji uczonej ludzkiego głosu z użyciem ponad 500 milionów jego próbek. 
 
Co więcej, słuchawki automatycznie dopasowują poziom głośności dźwięku do hałasu otoczenia. Oznacza to, że pogłaśniają nagranie lub rozmowę, gdy dookoła Ciebie robi się głośniej, byś nie musiał już sięgać do smartfonu – i ściszają, kiedy jest ciszej.  
 
  • Idealne dopasowanie LinkBuds WF-L900 

Sony LinkBuds składają się z dwóch części: pierścienia z membraną, który umieszczasz u wejścia przewodu słuchowego oraz okrągłego elementu osadzanego pod „górną” małżowiną uszną. Ergonomiczna konstrukcja sprawia, że słuchawki idealnie pasują do kształtu ludzkiego ucha. Dzięki temu LinkBuds nie wypadają, a także nie powodują dyskomfortu podczas ich długiego noszenia. Możesz mieć je w uszach przez cały dzień bez narzekania na ból w okolicy małżowiny, który zdarza się w przypadku tradycyjnych słuchawek dousznych.  

 
  • Słuchawki, które kiedyś były autem 
Elementy dekoracyjne Sony LinkBuds zostały wykonane z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, którego „dawcą” są części samochodowe. Co więcej, opakowanie słuchawek jest całkowicie pozbawione plastiku. Wybierając LinkBuds WF-L900, podejmujesz zatem wybór dobry nie tylko dla Twojego bezpieczeństwa i wygody, ale także środowiska. 
 

Co jeszcze potrafią Sony LinkBuds? Funkcje 

 
Ergonomiczna konstrukcja, lekkość, doskonały dźwięk, bezpieczeństwo i ekologiczne rozwiązania to niejedyne zalety Sony LinkBuds. Oto co jeszcze potrafią te maleńkie słuchawki bezprzewodowe: 
 
  • Obsługa poleceniami głosowymi 
Sony LinkBuds chętnie współpracują z popularnymi asystentami głosowymi. Nie musisz zatem wyciągać telefonu, by zmienić kawałek, zadzwonić do mamy czy ściszyć podcast (szczególnie że przy zmianie głośności otoczenia, LinkBuds ściszą się same). Wystarczy, że powiesz: OK Google, hej Siri lub Alexa, by poprosić o pomoc swojego asystenta. Puści dla Ciebie wybrane nagranie, wykona połączenie, ustawi przypomnienie, dołączy do wideokonferencji, a nawet poinformuje Cię, ile procent energii pozostało w akumulatorze słuchawek. 
 
  • Funkcja Speak-to-Chat w Sony LinkBuds 

Automatyzacji i robotyzacji nigdy za wiele! Speak-to-Chat to kolejne smart rozwiązanie w Sony LinkBuds. System zatrzymuje odtwarzane nagranie, gdy wykryje, że mówisz coś do innej osoby. Po zakończeniu rozmowy od razu kontynuuje odtwarzanie muzyki czy podcastu. Dzięki temu nie musisz sięgać do telefonu, by spauzować to, czego akurat słuchasz ani wyjmować słuchawek z uszu. Po prostu swobodnie prowadzisz rozmowę, robiąc wszystko tak płynnie, jak tylko się da. 

  • Stuk-stuk! I LinkBuds grają 

Myślisz, że niewielka konstrukcja słuchawek LinkBuds utrudnia ich obsługę? Zatem uspokajamy – zdecydowanie tak nie jest! Pomimo bardzo małej przestrzeni na obudowie, bez żadnego problemu zmienisz nagranie na następne lub je spauzujesz. Zarządzanie słuchawkami odbywa się krótkimi stuknięciami przed uchem – mowa tutaj o nowoczesnej funkcji Wide Area Tap. Znowu nie musisz zatem ani dotykać słuchawek, ani wyjmować telefonu, by zmienić coś w słuchanym nagraniu. 
 

Godna uwagi jest także funkcja Spotify Tap przygotowana dla użytkowników Spotify. Daje możliwość skonfigurowania LinkBuds w taki sposób, by wznowiły odtwarzanie nagrania z tejże aplikacji po kilkukrotnym stuknięciu w obudowę słuchawek. 
 
  • Zdalne szukanie słuchawek – i ulicy czy restauracji 

LinkBuds obsługują również funkcję Google Fast Pair. Umożliwia ona szybkie łączenie się urządzenia ze sprzętem z Androidem przez Bluetooth, co z kolei pozwala na zdalne znalezienie słuchawek. Wystarczy, że przy pomocy smartfonu włączysz na nich sygnał dźwiękowy lub sprawdzisz ich ostatnie położenie. A może potrzebujesz sprawdzić, jak dojść do restauracji, na rozmowę kwalifikacyjną, do urzędu lub w inne miejsce? Pomoże Ci w tym nawigacja dźwiękowa 3D z aplikacją Microsoft Soundscape i wbudowanymi w LinkBuds czujnikami.  

 
  • Wytrzymałość LinkBuds 
LinkBuds umożliwiają nieprzerwane słuchanie przez 5,5 h, a etui z funkcją ładowania wydłuża je o kolejne 12 godzin. A jeśli akurat rozładują Ci się i słuchawki, i etui, to będziesz mógł skorzystać z opcji szybkiego ładowania – w 10 minut zyskasz do 90 minut rozrywki. By jednak uniknąć nagłego „padnięcia” LinkBuds, aplikacja Sony Headphones Connect w porę poinformuje Cię o konieczności dodania im energii – gdy tylko zapas energii w etui spadnie poniżej 30%.   
 
O doskonałej wytrzymałości Sony LinkBuds świadczy także poziom wodoodporności IPX4 słuchawek. To klasa, która zapewnia ochronę urządzenia podczas intensywnych opadów deszczu. Możesz więc spokojnie słuchać muzyki nawet w trakcie ulewy, bez obawy o uszkodzenie słuchawek na skutek ich zalania. Niegroźny będzie im także pot towarzyszący intensywnemu treningowi z muzyką!