Na rynku pojawiły się dwie nowe serie telewizorów Sony OLED. Jest to seria Bravia XR A80J oraz Bravia XR A84J, które są jednymi z ciekawszych pozycji na rok 2021. Obie wykorzystują innowacyjny procesor obrazu Cognitive Processor XR™.


Procesor obrazu Cognitive Processor XR™ daje niesamowite wrażenia wizualne, obie posiadają technologię dźwięku Acoustic Surface Audio+, nadającą wspaniałą jakość i intensywność ścieżce dźwiękowej, oraz obie serie dostępne są do zamówienia w naszym sklepie internetowym - scentre.pl.

W tym krótkim tekście przyjrzymy się różnicą, jakie występują między telewizorami A80J a A84J.

Technologia Rich Color Enhancer

Seria A84J chwali się wykorzystaniem technologii Rich Color Enhancer, gdzie w A80J tej technologii nie uświadczymy.

Zasadniczo Rich Color Enhancer wzmacnia neutralne kolory do bardziej żywych tonów, aby nadać obrazowi dodatkową wyrazistość. Dzieje się to automatycznie i funkcja ta nie jest widoczna w ustawieniach aby ją włączyć lub wyłączyć. Cały czas działa aby zapewnić nam jak najwięcej przyjemności z oglądania ulubionych materiałów wideo.

Wbudowany mikrofon do obsługi Asystenta Google

Kolejną rzeczą, która wyróżnia modele A84J względem A80J, jest wbudowany w telewizor mikrofon.

Jego główną funkcją ma być wydawanie poleceń dla Asystenta Google bez potrzeby wykorzystania jakiegokolwiek innego rejestratora dźwięku — typu pilot telewizyjny zawierający wbudowany z mikrofon — za pomocą którego obsługuje nasz smartTV.

Tym samym:

  • A84J - ma wbudowany mikrofon w telewizorze,
  • A80J - nie ma mikrofonu w telewizorze, korzystamy z tego wbudowanego w pilocie.

Są to dwie główne różnice, jakie pojawiły się między modelami A80J i A84J, jednak dalej należy pamiętać, że obie serie są świetnymi telewizorami, z najnowszym procesorem obrazu Cognitive Processor XR™, niesamowicie intuicyjną nakładką Google TV, która sprawia, że obsługa funkcji i aplikacji w telewizorze jest naprawdę łatwa i przyjemna, oraz olbrzymią ilością nowych funkcji i technologii, jakie wymieniliśmy już na kartach produktów tych telewizorów na naszym sklepie.

Po więcej informacji, gorąca zapraszamy pod jeden z poniższych linków: