Zastanawiasz się, jakie są najlepsze głośniki Bluetooth marki Sony? Przygotowaliśmy ranking, który pomoże Ci dobrze wybrać, bez względu na to, czy szukasz większego, czy raczej mniejszego sprzętu. Sprawdź, jakie modele zasługują na szczególną uwagę i porównaj dane poszczególnych urządzeń.

 

Jaki sprzęt trafił do rankingu głośników Bluetooth Sony?Nie jest łatwo wybrać najlepsze głośniki Bluetooth, bo wiele zależy od potrzeb użytkownika. Do zestawienia wzięliśmy więc możliwie zróżnicowane urządzenia z szerokiej oferty Sony Centre. Uwzględniliśmy zarówno niewielkie oraz średnie głośniki Bluetooth, jak i większe, bezprzewodowe głośniki Power Audio. W rankingu głośników Sony znajdziesz też oryginalne propozycje, które dobrze sprawdzą się do pracy czy wprowadzą wyjątkowy nastrój. 
 

Ranking głośników Sony – najlepsze głośniki Bluetooth i Power Audio Naszym zdaniem, do najlepszych głośników Bluetooth marki Sony należą: 

 

1. Głośnik Power Audio XP500. Potężny, a jednocześnie ciągle mobilny głośnik z wygodnym uchwytem i wielokolorowym oświetleniem. W sam raz na imprezę (podłączysz też do niego gitarę czy mikrofon). Innowacyjna membrana X-Balanced Speaker Unit to bogatszy i cichszy dźwięk, a funkcja MEGA BASS świetnie podbije niskie tony.
 

2. Głośnik Bluetooth XG300. Wyróżnia go wyjątkowo wytrzymała konstrukcja, chowany uchwyt oraz bardzo długi czas pracy (do 25 h). Połączenie X-Balanced Speaker Unit i funkcji MEGA BASS sprawia, że głośnik oferuje bardzo duże możliwości w stosunku do swoich wymiarów (318 × 138 × 136 mm).
 

3. Głośnik bezprzewodowy XE300. Podobnie jak poprzedni, większy model, to jeden z najnowszych głośników w zestawieniu (wprowadzony w lipcu 2022). Waży tylko 1,3 kg, lecz ciągle zapewnia czysty dźwięk i mocny bas (dwie membrany bierne). Niestraszne mu też woda, pył i wstrząsy czy upadki. 
 

4. Głośnik Bluetooth XB23.Połączenie wysokiej funkcjonalności, designu uhonorowanego prestiżową nagrodą Red Dot 2021 i niewielkich rozmiarów (tylko 76 mm średnicy i 218 mm długości). Głośnik jest też poręczny i wygodny oraz ma technologie X-Balanced Speaker Unit i EXTRA BASS. 
 

5. Głośnik bezprzewodowy XB13. Najmniejszy z modeli w naszym rankingu głośników Sony, który da się schować w większej kieszeni. Cyfrowy procesor Sound Diffusion Processor rozszerza zasięg emisji dźwięku w każdym otoczeniu, a wielofunkcyjny pasek ułatwia noszenie. Średnica samej jednostki głośnikowej to 46 mm.
 

6. Głośnik Power Audio XV900. Największy i najpotężniejszy głośnik Power Audio od Sony z największym ciśnieniem akustycznym i wieloma różnymi złączami. Żeby przenoszenie głośnika o poborze mocy 100 W było wygodniejsze, wyposażono go w uchwyt i kółka. 
 

7. Głośnik Bluetooth/Wi-Fi RA3000. Dobra propozycja dla tych, którzy potrzebują sprzętu mogącego łączyć się ze źródłem dźwięku zarówno przez Bluetooth, jak i przez Wi-Fi. Głośnik ma dźwięk rozchodzący się we wszystkie strony i głęboki bas. 
 

8. Głośnik bezprzewodowy naramienny NB10B.Model naramienny to opcja do pracy z domu oraz wtedy, gdy chcesz, by dźwięk był zawsze blisko Ciebie. Głośnik jest wygodny, poręczny i ma bardzo lekką konstrukcję. Może być połączony z dwoma urządzeniami naraz, a technologia Precise Voice Pickup zapewnia dobrą słyszalność głosu użytkownika podczas rozmów.
 

9. Głośnik Bluetooth szklany LSPX-S3 z efektem płomienia świecy.Pełnozakresowy głośnik Bluetooth z częściowo szklaną konstrukcją i wbudowaną lampką. Wyróżnia się pięknym designem i wyjątkowo czystymi wysoki tonami (choć ma też tryb Bass Boost). 32 poziomy jasności i dwa tryby płomienia świec w lampce tworzą wyjątkowo nastrojową atmosferę.