Najlepsze słuchawki gamingowe to takie, które zapewnią graczowi komfort noszenia podczas wielogodzinnej rozgrywki, ułatwią komunikację z drużyną i zagwarantują usłyszenie nawet najcichszego szmeru. Podpowiadamy, jakie słuchawki dla gracza wybrać, by kupiony model spełnił wszystkie powyższe wymagania, a wydane pieniądze były naprawdę dobrą inwestycją.

Słuchawki dla gracza, z którymi dużo łatwiej o wygraną


Każdy doświadczony gracz dobrze wie, że odpowiednia jakość dźwięku może mieć decydujący wpływ na przebieg rozgrywki, szczególnie w trybie multiplayer. A gamer, który dopiero zaczyna swoją przygodę ze światem gier, szybko się o tym przekona. Usłyszenie wroga, nim ten pojawi się w polu widzenia, zdecydowanie podnosi szansę na sprawne znalezienie kryjówki czy trafienie, zanim on zrobi to pierwszy. Wystarczą milisekundy opóźnienia w przekazie dźwięku czy zbyt wąski zakres częstotliwości odtwarzanych przez słuchawki gamingowe, by stracić przewagę w grze.


Dlatego właśnie każdemu zapalonemu gamerowi polecamy profesjonalne słuchawki gamingowe Sony z serii INZONE. Wszystkie dostępne modele zostały wyposażone w technologię dźwięku przestrzennego 360 dla graczy, która pozwala precyzyjnie ocenić pozycję przeciwnika samym zmysłem słuchu. Co więcej, mają wzmocnione tony niskie, dzięki czemu słuchawki gamingowe INZONE zapewniają mocny bas podnoszący realistyczność wybuchów, warkotu silnika i innych niskich dźwięków. Ich dodatkową zaletą są specjalnie ukształtowane membrany, które wiernie odtwarzają bardzo wysokie oraz niskie częstotliwości w imponującym zakresie 5-20 000 Hz. Słuchawki gamingowe INZONE dostępne w naszej ofercie znajdziesz pod linkiem: https://scentre.pl/lista/sony/sluchawki-gamingowe-inzone.html. 
 

Najwygodniejsze słuchawki gamingoweSłuchawki dla gracza mają nie tylko zapewnić doskonałe brzmienie, ale też dobrze leżeć na głowie i cieszyć prostą obsługą. Wybierając idealny model, zwróć uwagę na to, by nauszniki dokładnie osłaniały uszy, a przy tym były wykończone miłym w dotyku materiałem. Popularne niegdyś modele z poduszkami z eko-skóry są bardzo nieprzewiewne, w związku z czym uszy szybko się w nich przegrzewają i pocą – lepszym wyborem będzie oddychający, miękki nylon. 


Równie istotna jest budowa pałąka. Powinien być wykończony miękką wstawką od strony wewnętrznej i regulowany, by słuchawki dobrze dopasowały się do kształtu głowy. Mając do wyboru modele z szerszym i węższym pałąkiem, zdecydowanie lepiej zdecydować się na ten pierwszy – równomiernie rozłoży ciężar słuchawek, co dodatkowo podniesie komfort ich noszenia nawet przez całą noc.


O wygodzie słuchawek gamingowych decyduje nie tylko to, jak leżą na głowie, ale również to, w jakie ułatwienia obsługi zostały wyposażone. Współczesne słuchawki nieraz zaskakują tym, jak bardzo „smart” mogą być – czego doskonałym przykładem ponownie jest seria Sony INZONE. Znajdziesz w nich takie praktyczne rozwiązania, jak uruchamianie mikrofonu poprzez jego podniesienie i wyłączanie po opuszczeniu czy możliwość równoczesnej obsługi połączenia Bluetooth i 2,4 GHz. Ta druga opcja pozwala na nawiązanie łączności jednocześnie z dwoma urządzeniami, dzięki czemu np. nie trzeba zdejmować słuchawek, by odebrać telefon. A to zaledwie początek udogodnień dostępnych w słuchawkach dla graczy INZONE!
 

Słuchawki bezprzewodowe gamingowe, które nie zawodząPrzyjęło się, że słuchawki bezprzewodowe gamingowe nie są w stanie zapewnić tak czystego dźwięku, jak modele na kabel. W starych lub po prostu słabych modelach rzeczywiście może tak być, co ma związek ze stratami jakości podczas kompresji dźwięku (która w modelach przewodowych nie jest potrzebna) lub dostępnością mało efektywnej wersji Bluetootha. Jednak profesjonalne słuchawki gamingowe bezprzewodowe mogą naprawdę zachwycić jakością odtwarzania i przekazywania dźwięków. Technologia redukcji szumów, szerokie pasmo przenoszenia oraz najnowszy Bluetooth sprawiają, że modele bez kabla w niczym nie odstają od tych przewodowych.


Aby bezprzewodowe słuchawki dla gracza były naprawdę niezawodne, to muszą nie tylko oferować wysokiej jakości dźwięk, ale też działać jak najdłużej na jednym ładowaniu. Najlepsze modele gwarantują nawet kilkadziesiąt godzin pracy, a także możliwość słuchania w trakcie ładowania z użyciem odpowiednio długiego kabla USB – co daje stuprocentową pewność, że gracz nie będzie musiał przerywać rozmowy ze znajomymi, gdy padnie bateria w słuchawkach. Warto również zwrócić uwagę na zasięg działania – w razie, gdyby gamer chciał podczas udziału w czacie głosowym udać się np. do kuchni.


Sprawdź sam/a, jak wiele możliwości dają słuchawki gamingowe INZONE!