Szeroki wybór modeli telewizorów Sony sprawia, że zdecydowanie się na jeden z nich może wprawić w zakłopotanie. Jednak nawet przy określonym z góry budżecie można upatrzeć sobie ciekawą ofertę. Przybywamy z pomocą – wybraliśmy różne modele telewizorów do 5000 zł dla klientów o różnych potrzebach i oczekiwaniach. W naszym zestawieniu znajdziesz zarówno idealny TV do oglądania filmów i seriali, jak i ten, który spełni oczekiwania graczy czy osób, które przykładają dużą wagę do brzmienia. Sprawdź, jaki telewizor do 5000 zł warto wybrać!

Sony BRAVIA XR-55A80J – telewizor do 5000 zł z zachwycającym dźwiękiem

Model OLED 4K Ultra HD z serii BRAVIA XR, który wciąga niezwykle realistycznym dźwiękiem. To telewizor do 5000 zł wyposażony w unikatową technologię, która sprawia, że dźwięk dociera do odbiorcy nie z krawędzi ramki telewizora, a wprost z ekranu. Wymienione rozwiązanie to technologia Acoustic Surface Audio+, która za pomocą trzech specjalnych siłowników wprowadza ekran w delikatne wibracje, dbając o odtwarzanie dźwięków dokładnie z miejsca, gdzie „dzieje się” akcja. Ekran jest jednocześnie głośnikiem. Dynamikę brzmienia uzupełniają dwa subwoofery.

W efekcie otrzymasz doskonałe odwzorowanie wszystkich scen, zarówno w przypadku oglądania filmów, jak i koncertów. W tym przypadku, dialogi, odgłosy w tle, wokal czy instrumenty będą dobiegać do Ciebie w niezwykle realistyczny sposób. Co więcej, telewizor Sony BRAVIA XR-55A80J został wyposażony w funkcję XR Surround. Odpowiada ona za generowanie dźwięku przestrzennego, który Cię przyjemnie otoczy – i to bez wsparcia rozbudowanego zestawu kina domowego.

Oczywiście zalety tego TV do 5000 zł nie kończą się na fantastycznym dźwięku. Sony BRAVIA XR-55A80J to również doskonały kontrast zapewniający naturalny, realistyczny obraz w każdych warunkach oświetlenia. Wyposażenie tego modelu w technologię XR Triluminos Pro™ oraz procesor z inteligencją poznawczą Cognitive Processor XR™ zapewniają niezwykle szeroką paletę barw, dzięki czemu wyświetlane sceny wyglądają tak, jak w świecie rzeczywistym.
 

Sony BRAVIA XR-50X94S – TV do 5000 zł dla miłośników kina i sportu

Sony BRAVIA XR-50X94S to doskonały wybór dla tych, którzy zastanawiają się, jaki telewizor do 5000 zł wybrać, by cieszyć się obrazem w rozdzielczości 4 K Ultra HD. Już samo zastosowanie panelu Full Array LED, który dynamicznie zarządza jasnością diod LED, dostosowując ją do wyświetlanych scen, zapewnia bardziej realistyczny obraz z głębokimi czerniami, świetną jasnością, szczegółami w cieniach i jeszcze lepszym odwzorowaniem barw niż telewizory wyposażone w klasyczne podświetlenie krawędziowe. Funkcja XR Contrast Booster precyzyjnie kieruje światło tam, gdzie jest potrzebne, obniża jasność dla ciemnych stref, a podwyższa dla jaśniejszych fragmentów obrazu, co pozwala uzyskać maksimum możliwości i potencjału matrycy LCD: jeszcze głębszą czerń, jeszcze wyższe jasności szczytowe, jeszcze bogatszy kontrast i kolor.

Miłośników filmów czy seriali zachwyci również niezwykle szeroka paleta barw z ponad miliardem kolorów i ich odcieni. Ta autorska technologia Sony to Triluminos Pro.

Interesuje Cię telewizor do 5000 zł, dzięki któremu podczas oglądania ulubionych wydarzeń sportowych nie stracisz żadnego szczegółu? Sony BRAVIA XR-50X94S sprawdzi się doskonale. Technologia XR Motion Clarity™ wstawia dodatkowe klatki, by podnieść płynność oraz wyrazistość dynamicznych scen zmagań sportowych, a tym samym – uchronić przed występowaniem zniekształceń lub rozmyć.

Idealnym uzupełnieniem wszystkich powyższych rozwiązań dostępnych w tym TV do 5000 zł jest Acoustic Multi-Audio™. To technologia, która pozycjonuje dźwięk za pomocą dodatkowych głośników wysokotonowych, sprawiając, że dźwięk wydaje się docierać do odbiorcy z właściwego miejsca na ekranie. Z kolei XR Surround generuje dźwięk przestrzenny, a Voice Zoom™ 2 podnosi słyszalność bardzo cichych dialogów, komentarzy i emocji gry aktorów w czasie rzeczywistym. Połączenie tak doskonałych rozwiązań sprawi, że poczujesz się tak, jakbyś brał udział w oglądanej scenie czy koncercie.
 

Sony BRAVIA KD-55X85K – telewizor do 5000 zł dla graczy

Szukasz telewizora 55 cali do 5000 zł, który będzie dobrze współpracował z Twoją konsolą do gier? Zwróć zatem uwagę na Sony BRAVIA KD-55X85K, model 4K HDR z natywną technologią 100Hz.

Wśród rozwiązań, które doceni każdy zapalony gracz, można wymienić dostępność gniazd HDMI 2.1 z obsługą sygnałów 4K 120kl/s. Ważna jest też funkcja ALLM, czyli automatyczne przełączenie się telewizora w tryb z małym opóźnieniem, zapewnia dużo płynniejszą grę oraz szybsze reakcje, które znajdują swoje przełożenie w wynikach i wygranych w dynamicznych rozgrywkach. Ten telewizor BRAVIA przełączy się automatycznie na najlepszy, gamingowy tryb, gdy tylko rozpozna podłączoną i uruchomioną konsolę.

Wybierając ten TV do 5000 zł, zyskujesz również kolejną ciekawą technologię dostarczaną przez HDMI 2.1. Mowa o zmiennej częstotliwości odświeżania klatek (VRR Mode), która synchronizuje częstotliwość odświeżania matrycy telewizora z układem graficznym konsoli. Efektem jest brak tzw. przycinania gier.

Sony BRAVIA KD-55X85K jest też wyposażony w ekskluzywną funkcję Auto Genre Picture Mode, czyli automatycznie rozpoznanie i przełączanie na odpowiedni tryb obrazu w zależności od rodzaju rozrywki – gry lub filmu.

Każdy z powyższych telewizorów do 5000 zł znajdziesz w ofercie Sony Centre!

Zobacz też: Jak wybrać dobry telewizor