Szukasz telewizora z ekranem 85 cali marki Sony? Do wyboru masz cztery modele: KD-85X85K, XR-85X90K, XR-85X95J i XR-85X95K. Sprawdź, jakie mają cechy wspólne i co je wyróżnia.

Cognitive Processor XR™ – nowa jakość obrazu
W aż trzech z czterech opisywanych modeli telewizorów (XR-85X90K, XR-85X95J i XR-85X95K), został zastosowany rewolucyjny Cognitive Processor XR™. To procesor, który jest w stanie reprodukować obraz i dźwięk w niezwykle realistyczny sposób. Przetwarza duże ilości danych zgodnie z działaniem ludzkich zmysłów. Na tej podstawie jest w stanie zwiększyć realizm prezentowanego obrazu, odtwarzając jego najdrobniejsze detale, wyjątkowy kontrast i głębię.
W modelu KD-85X85K został wykorzystany 4K HDR Processor X1™. To niezwykle wydajny procesor, który dzięki użyciu zaawansowanych algorytmów, jest w stanie pozytywnie wpłynąć na widoczność detali obrazu i zminimalizować jego zakłócenia. To sprawia, że każdy oglądany obraz ma jakość zbliżoną do 4K, zachowując naturalną kolorystykę i kontrast.
Bardziej realistyczny obraz dzięki XR Contrast Booster
XR Contrast Booster to funkcja, która steruje intensywnością światła. W zależności od wyświetlanej sceny może zmniejszać lub zwiększać jasność, pogłębiając w ten sposób czerń w cieniach i wzmacniając rozbłyski światła. Takie działanie sprawia, że sceny wyglądają bardziej realistycznie, a odtwarzany obraz zyskuje większą głębię i szczegółowość.
W telewizorze 85 cali XR-85X95K został zastosowany XR Contrast Booster 15, natomiast w modelach XR-85X90K i XR-85X95J – XR Contrast Booster 10.
Unikatowy wyświetlacz XR Triluminos Pro
We wszystkich telewizorach Sony 85 cali został zastosowany wyświetlacz XR Triluminos Pro. To wyświetlacz, który jest w stanie wyświetlić ponad miliard różnych barw i odcieni. Wyświetlacz bez trudu reprodukuje szerszą paletę barw, nie pomijając przy tym nietypowych odcieni kolorów. Dzięki temu odtwarzane barwy wyglądają niezwykle realnie. Wyświetlane kolory są zróżnicowane pod względem nasycenia, odcienia i jasności. To pozwala uzyskać naturalne przejścia tonalne, szczególnie w przypadku zieleni i czerwieni.
Wyświetlacz XR Triluminos Pro znalazł się w modelach: KD-85X85K, XR-85X90K, XR-85X95J i XR-85X95K.
Acoustic Multi-Audio™ – dźwięk realistyczny, jak nigdy dotąd
Acoustic Multi-Audio™ to rozwiązanie, które można znaleźć w takich modelach telewizorów Sony 85 cali, jak: XR-85X90K, XR-85X95J i XR-85X95K. Acoustic Multi-Audio™ to współpraca dolnych głośników z dodatkowymi głośnikami wysokotonowymi umieszczonymi w górnej części obudowy, rozwiązanie to sprawia, że dźwięk dobiega dokładnie z tej części sceny, w której toczy się akcja. Wysokie tony są rozmieszczane niezwykle precyzyjnie, by maksymalnie zwiększyć realizm dźwięku. Dodatkowo dwa subwoofery emitują mocny bas bez względu na to, gdzie zostanie umieszczony telewizor.
Warto wspomnieć również o technologii BRAVIA XR™, dzięki której, każdy oglądana scena, jest wypełniona dźwiękiem przestrzennym. Dźwięk jest emitowany jednocześnie w poziomie i pionie, co pozwala uzyskać efekt 3D, bez konieczności kupowania głośników sufitowych.
Funkcje przydatne dla użytkowników PlayStation®5
W telewizorach Sony 85 cali znalazły się trzy funkcje, z myślą o osobach, które korzystają z konsoli PlayStation®5. Chodzi o:
  • zmienną częstotliwość odświeżania VRR,
Zmienna częstotliwość odświeżania zapobiega przycinaniu gier i rozrywaniu ekranu. Częstotliwość odświeżania jest dostosowana do zmiennej liczby klatek na sekundę w grze. Dzięki temu obraz jest bardziej płynny.
  • „Auto HDR Tone Mapping”,
„Auto HDR Tone Mapping” to automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR. Można zoptymalizować ustawienia HDR podczas początkowej konfiguracji konsoli. Konsola PlayStation®5 identyfikuje model telewizora BRAVIA i dobiera pod niego najlepsze ustawienia HDR. Dzięki temu, użytkownik jest w stanie zobaczyć wszystkie kolory i detale w najjaśniejszych i najciemniejszych fragmentach kontrastowych scen.
  • „Auto Genre Picture Mode”.
„Auto Genre Picture Mode” dostosowuje tryb obrazu do gatunku gry. Jeśli będziesz używać konsoli do grania, telewizor automatycznie przełączy się do tryby Gra. Wszystko po to, by przyśpieszyć reakcje na zmiany sygnału wyjściowego. Jeśli będziesz używać konsoli PlayStation®5 to oglądania filmu, telewizor przełączy się na tryb Standardowy, który przetwarza obraz w celu zwiększenia ekspresji.
Funkcje przydatne dla posiadaczy konsoli PlayStation®5 są dostępne w telewizorach Sony 85 cali: KD-85X85K, XR-85X90K, XR-85X95J, XR-85X95K. W przypadku modelu XR-85X95J konieczna jest aktualizacja oprogramowania, by móc korzystać z tych funkcji.