Odbiorniki TV 75 cali to jedne z większych urządzeń dostępnych w sprzedaży. Najlepsze modele zapewnią wyjątkowo komfortową i wciągającą rozrywkę. Przedstawiamy 4 telewizory Sony 75 cali, które naszym zdaniem są szczególnie godne polecenia.

Gdzie sprawdzą się telewizory 75 cali i jakie są najlepsze warunki dla takiego rozmiaru?
Telewizor 75 cali w przeliczeniu na centymetry ma ekran o przekątnej około 189 cm. Dokładne wymiary sprzętu bez podstawy mogą się nieznacznie różnić w zależności od producenta i serii/modelu. Przy minimalistycznym wzornictwie całkowita szerokość to zwykle 167,5-166,8 cm, a wysokość 95,9-96,9 cm.
 
Odbiorniki o przekątnej 75 cali to dobry wybór do średnich i dużych wielkości przestrzeni. Można też z sukcesem wkomponować ten rozmiar ekranu w mniejszym pomieszczeniu, przed zakupem jednak należy rozważnie ocenić, czy urządzenie ustawione na domowym meblu nie przytłoczy wnętrza lub nie zajmie zbyt dużo miejsca na ścianie.

Należy też pamiętać, że optymalna, zalecana odległość widza od nowoczesnych ekranów w rozdzielczość 4K jest wyraźnie mniejsza niż w przypadku starszych modeli Full HD. Dla odbiornika TV 75 cali wynosi ona od 1,7 m do 2,2 m, choć wiele zależy również od indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń.

Telewizory Sony 75 cali – sprawdź najlepsze modele
Marka Sony BRAVIA, od lat jest znana z jakości wykonania, trwałości oraz innowacyjnych technologii, które zapewniają najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Czym różnią się poszczególne modele odbiorników TV 75 cali? Poniżej przedstawiamy 4 najlepsze telewizory Sony 75 cali, które dostępne są w ofercie Sony Centre.

1. Telewizor Sony BRAVIA 75 cali XR-75X90L
To model Premium w ofercie Sony – nowość z 2023 roku. Wyposażony w matrycę Full Array LED, w której diody podświetlające ekran są podzielone na wiele niezależnych stref. Technologia ta zapewnia wysoki kontrast, żywe kolory i jakość obrazu, która sprawdzi się w każdych warunkach oświetleniowych salonu.

Telewizor Sony XR-75X90L wyposażono w innowacyjny procesor Cognitive Processor XR™, który tworzy obraz z perspektywy ludzkich zmysłów, zapewniając niespotykaną głębię i szczegółowość obrazu oraz naturalność i czystość  dźwięku. Sprzęt wyróżniają też między innymi:
 • Najbardziej zaawansowana poprawa kontrastu (XR Contrast Booster 10) oraz interpolacja XR 4K, która sprawia, że obraz w mniejszej rozdzielczości jest maksymalnie zbliżony do 4K;
 • Innowacyjna technologii optymalizacji koloru XR TRILUMINOS PRO™ oraz dodatkowe rozwiązania w tym zakresie (XR Smoothing i Live Colour™)
 • 2 głośniki pełnozakresowe X-Balanced z Bass Reflex i 2 głośniki wysokotonowe;
 • Technologia Acoustic Multi Audio (dźwięk wydaje się pochodzić z miejsca akcji) oraz interpolacja dźwięku przestrzennego 3D;
 • Nowe Menu Gier z wszystkimi ustawieniami, które pomogą zoptymalizować rozgrywkę.

2. Telewizor Sony BRAVIA 75 cali XR-75X94K
To drugi telewizor Sony 75 cali w naszym zestawieniu, który wykorzystuje procesor Cognitive Processor XR™ z inteligencją poznawczą oraz ma matrycę wykonaną w technologii Full Array LED. Jest to ceniony przez użytkowników odbiornik TV, który dzieli również część pozostałych rozwiązań technologicznych z modelem XR-75X90L.
 • Poprawa kontrastu XR Contrast Booster 10 i interpolacja XR 4K;
 • Technologie optymalizacji kolorów XR TRILUMINOS PRO™, XR Smoothing oraz Live Colour™;
 • 2 głośniki X-Balanced i 2 głośniki wysokotonowe;
 • Interpolacja dźwięku przestrzennego 3D;

3. Telewizor Sony BRAVIA 75 cali KD-75X75WL
Kolejna nowość w ofercie Sony z 2023 roku, charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Telewizor Sony BRAVIA 75 cali KD-75X75WL ma matrycę typu Direct LED z diodami umieszczonymi za ekranem, co przekłada się na wyższą jasność i lepszy kontrast niż w urządzeniach z podświetleniem krawędziowym (Edge LED).

Model ten wyposażony jest w nowoczesny procesor obrazu 4K X1™. Rozwiązanie to skutecznie poprawia widoczność detali oraz osłabia zakłócenia dzięki zaawansowanym algorytmom. Telewizor Sony KD-75X75WL to także:
 • Technologia 4K X-Reality™ PRO, która wzbogaca obraz HD i 2K tak, by był bliższy 4K;
 • Technologia Motionflow™ XR, która zapewnia ostre detale przy szybkiej akcji na ekranie;
 • 2 pełnozakresowe głośniki X-Balanced z funkcją Bass Reflex;
 • 2 ustawienia podstawy do wyboru: węższe i szersze z miejscem na soundbar.

4. Telewizor Sony BRAVIA 75 cali KD-75X85K
Model Sony BRAVIA KD-75X85K to sprawdzony sprzęt z procesorem obrazu 4K X1™,  podświetleniem matrycy typu Direct LED i technologią 100 Hz. Podobnie jak wspomniane wcześniej odbiorniki TV 75 cali, telewizor wspiera technologie Dolby Vision i Dolby Atmos znane z najlepszych sal kinowych oraz standard HDMI 2.1 przydatny choćby dla graczy, a także oferuje szereg funkcji Smart TV. Inne ważne rozwiązania tego modelu to:
 • Technologię TRILUMINOS PRO™, która zapewnia naturalniejsze przejścia tonalne, co przekłada się na wierniejsze odwzorowanie kolorów;
 • Technologie 4K X-Reality™ PRO oraz Motionflow™ XR.
 • 2 głośniki X-Balanced.