Wybór właściwego urządzenia, dopasowanego do naszych potrzeb może przyprawić o zawrót głowy nawet, po wybraniu wielkości obrazu (przekątnej ekranu)! Jak spośród tak szerokiej oferty urządzeń o świetnych parametrach wybrać ten dla nas najlepszy? Dziś podpowiadamy, jaki telewizor 55 cali wybrać dla konkretnych potrzeb: miłośników filmów i seriali, entuzjastów sportowych rywalizacji i zapalonych gamerów.

Porównanie telewizorów 55 cali – według głównych zainteresowań
Możesz przeglądać parametry wielu modeli TV zastanawiając się, która technologia czy funkcja Ci się przyda lub zapoznać się z naszym rankingiem telewizorów, które podzieliliśmy według najpopularniejszych potrzeb i pod te potrzeby dopasowaliśmy najciekawsze modele, by maksymalnie ułatwić Ci wybór.
  • Kinowy telewizor 55 cali: Sony BRAVIA XR A84L, 2023
Telewizor OLED Sony BRAVIA XR A84L[K1] , nowość z 2023 roku, zachwyca kinową jakością dźwięku i obrazu. Wyświetlacz wykorzystuje technologię XR Triluminos Pro, która nasyca obraz ponad miliardem barw i odcieni, aby maksymalnie zbliżyć go do rzeczywistego świata. Ta nieprawdopodobna kolorystyka pozwala na uzyskanie niezwykle detalicznego i naturalnego obrazu. Dzięki szerokim kątom widzenia każda scena jest równie dobrze widoczna z każdej strony ekranu – nie ma już znaczenia, czy siedzisz tuż przed jego środkiem, czy gdzieś z boku.
Ekran OLED A84L jest też jednocześnie głośnikiem, co zbliża brzmienie telewizora, do warunków kinowych wzmacniając emocje. Technologia Acoustic Surface Audio+ wprowadza ekran w delikatne wibracje, dzięki którym dźwięk wydobywa się dokładnie z tego miejsca, gdzie dzieje się akcja. Jeżeli posiadasz dodatkowo soundbar Sony serii A, to możesz włączyć funkcję Acoustic Center Sync. Dzięki niej działanie soundbara zostanie zsynchronizowane z systemem audio telewizora, który stanie się głośnikiem centralnym systemu podnosząc czystość dialogów, wrażenie dźwięku przestrzennego oraz zauważalnie go wzmacniając.
Lubisz VOD? System Google TV daje Ci dostęp do znanych serwisów streamingowych, a tym samym – do ponad 700 000 filmów oraz seriali on-demand, czyli na życzenie. Możesz z łatwością zarządzać nimi przy pomocy wyszukiwania głosowego po polsku. Wystarczy nacisnąć przycisk, który uruchomi wbudowany w pilot mikrofon i wypowiedzieć swoje życzenie.
Dodatkowo możesz korzystać z ekskluzywnej aplikacji BRAVIA CORE, a w niej między innymi z kolekcji filmów IMAX Enhanced z dźwiękiem DTS oraz z najnowszymi hitami lub klasykami wytwórni Sony Pictures Entertainment. Poruszy Cię z pewnością technologia Pure Stream, która zapewnia jakość obrazu zbliżoną do jakości uzyskiwanej z płyty Blu-Ray.
A to wszystko w zgodzie z naturą dzięki intuicyjnemu Eco Menu. Telewizor może oszczędzać nawet do 32 proc. energii, co przekłada się nie tylko na lepszy wpływ na środowisko, ale też: niższe rachunki za prąd.
  • Telewizor 55 cali do sportu lub dla graczy: Sony BRAVIA KD X85L, 2023

Jaki telewizor 55 cali będzie najlepszy do wyświetlania sportowych transmisji? Taki, który nadąży za najbardziej dynamicznymi podaniami zawodników i zapewni jednocześnie płynność oraz wyraźny obraz bez smużenia. Takie warunki spełnia Sony BRAVIA KD X85L[K2] . Jest wyposażony w wyświetlacz Full Array LED oraz nowy procesor 4K HDR Processor X1™, który interpoluje każdy piksel do jakości 4K. Ma to znaczenie przy wyświetlaniu słabszej jakości sygnału
Za brak efektu rozmycia czy „szarpania” obrazu podczas najbardziej dynamicznej akcji odpowiada częstotliwość odświeżania ekranu 100/120 Hz. Każda szybka scena, na przykład w transmisji wyścigów Formuły 1, będzie wyraźna jak nigdy dotąd! Nie ominie Cię żaden najdrobniejszy szczegół. Technologia XR Motion Clarity utrzymuje wysoką płynność oraz jasność obrazu dla wszystkich szybko poruszających się obiektów na całym ekranie.
Za jeszcze bardziej realistyczne odczucia odpowiadają jednostki głośnikowe X-Balanced Speaker, które zapewniają wyraźny, czysty dźwięk.
X85L sprawdzi się również jako ekran dla graczy. Pełne wsparcie standardu HDMI 2.1 z 120 kl/s, VRR i ALLM pozwoli wykorzystać najnowsze gamingowe technologie konsol nowej generacji.Dobrze wyposażony, uniwersalny telewizor 55 cali
Do oglądania filmów i gier polecamy telewizor 55 cali Sony BRAVIA KD X75WL [K3] z 2023 roku. Kolejna nowość w ofercie telewizorów Sony! To model wyposażony w tryb Auto Low Latency (ALLM) w standardzie HDMI 2.1, czyli tryb automatycznego niskiego opóźnienia. Odpowiada za auto-przełączanie telewizora w tryb gry w momencie, gdy do TV zostanie podłączona konsola. Dzięki temu nie musisz zaglądać do ustawień telewizora, by cieszyć się niskim opóźnieniem wejściowym.
Sony BRAVIA KD X57WL to również dostępność funkcji Auto HDR Tone Mapping. Dba o właściwą optymalizację ustawień HDR po podłączeniu konsoli, a efektem są jeszcze lepiej widzialne szczegóły – nawet w najciemniejszych i najjaśniejszych częściach ekranu. Specjalne menu dla graczy zawiera kilka ciekawych, najbardziej potrzebnych funkcji gamingowych. Odnajdziemy w nim poprawę płynności obrazu, korektor czerni, celownik wyświetlany na środku ekranu co ułatwia precyzyjne celowanie w grze i zmianę wielkości obrazu, która pozwoli w razie potrzeby zmniejszyć jego wielkość.
Wysokiej jakości obraz 4K HDR tworzy procesor X1, dzięki temu nie umknie Ci żaden szczegół rozgrywki, a zestaw 2 głośników X-Balanced zapewnia realistyczny, czysty i wyraźny dźwięk.
Który telewizor 55 cali wybierzesz?

 [K1]https://scentre.pl/produkt/sony/4548736150614/telewizor-sony-bravia-55-cali-xr-55a84l-oled-4k-.html
 [K2]https://scentre.pl/produkt/sony/4548736151024/telewizor-sony-bravia-55-cali-xr-55x85l-full-arra.html
 [K3]https://scentre.pl/produkt/sony/4548736150270/telewizor-sony-bravia-55-cali-xr-55x75wl-direct.html