Za pośrednictwem Bluetootha możesz połączyć bezprzewodowe słuchawki Sony z dowolnym urządzeniem, które obsługuje tę technologię. Wyjaśniamy, jak sparować słuchawki Sony z iPhone’em. 


Dzięki technologii Bluetooth nie musisz już męczyć się z poplątanymi kablami. Wystarczy, że za pomocą Bluetootha połączysz bezprzewodowe słuchawki ze źródłem dźwięku – telefonem, laptopem czy zestawem stereo. Sparowanie słuchawek Sony z iPhone’em jest naprawdę proste. Oto instrukcja.
 

Jak sparować słuchawki Sony z iPhone’em?1. Uruchom tryb parowania w słuchawkach Sony. Aby go włączyć, przytrzymaj przycisk zasilania lub przycisk ID SET – sposób aktywowania trybu parowania jest różny dla różnych modeli. Szczegółowe wskazówki znajdziesz w instrukcji dołączonej do Twoich słuchawek. Jeżeli dioda znajdująca się na obudowie słuchawek zacznie migać, oznacza to, że tryb parowania został uruchomiony i słuchawki są widoczne dla innych urządzeń. Podczas parowania słuchawki powinny być wyłączone i naładowane. iPhone, z którym chcesz połączyć słuchawki, powinien znajdować się odległości nie większej niż metr. 


2. Włącz funkcję Bluetooth w iPhonie, z którym chcesz sprawować słuchawki Sony. Aby to zrobić, wejdź w Ustawienia i aktywują funkcję Bluetooth. Na ekranie powinna wyświetlić się lista dostępnych urządzeń. Wybierz z niej Twój model słuchawek Sony. Poczekaj, aż urządzenia sparują się. Jeżeli na wyświetlaczu iPhone’a pojawi się komunikat z prośbą o wpisanie kodu, wpisz „0000”. Gotowe! 
Jeżeli korzystasz z iPhone’a i słuchawek z funkcją NFC, wystarczy, że zbliżysz urządzenia do siebie. 


Parowanie jest czynnością jednorazową – nie musisz jej powtarzać. Telefon zapamięta sparowane słuchawki i będzie rozpoznawał je automatycznie. Ponowne sparowanie może być konieczne w kilku sytuacjach:

    • po przywróceniu ustawień fabrycznych iPhone’a (np. podczas naprawy w serwisie)
    • po ręcznym usunięciu słuchawek z listy sparowanych urządzeń
    • jeżeli słuchawki zostały sparowane z ośmioma urządzeniami.
 

Parowanie słuchawek za pomocą aplikacji Sony Headphones ConnectSłuchawki Sony możesz sparować także przy użyciu aplikacji Headphones Connect. Aplikację znajdziesz w sklepie Apple Apps.
 

Jak sparować słuchawki Sony z iPhone’em za pomocą aplikacji Headphones Connect?    1. Pobierz aplikację Headphones Connect i zainstaluj ją na iPhonie.
    2. Uruchom aplikację.
    3. Wybierz metodę parowania słuchawek (Bluetooth / NFC / połączenie przewodowe).
    4. Postępuj według instrukcji, które pojawią się na ekranie. 


Za pomocą aplikacji Headphones Connect możesz również spersonalizować ustawienia słuchawek i dopasować je do własnych upodobań. Znajdziesz tam m.in. ustawienia dźwięku przestrzennego 360 Reality Audio i funkcję redukcji szumów (funkcja dostępna jest w wybranych modelach słuchawek Sony).  W aplikacji możesz aktywować automatyczne dostosowanie redukcji do czynności (np. chodzenie, bieganie, jazda komunikacją miejską) i otoczenia (np. dom, szkoła, biuro, siłownia). Do dyspozycji masz też equalizer – możesz wybrać jedno z gotowych ustawień lub wprowadzić własne. Muzyka będzie brzmiała dokładnie tak, jak chcesz.