Zdecydowana większość publikacji, testów i opinii o odbiornikach telewizyjnych opisuje produkty o przekątnych ekranu od 55 do 65 cali. Niewiele z nich, z nieznanych do końca powodów, pomija te telewizory, które w odpowiednich warunkach mają popartą zaawansowanymi technologiami odwagę dostarczyć WIĘKSZĄ moc niesamowitych wrażeń audiowizualnych, z niezwykłą jakością, przejrzystością i głębią obrazu niezależnie od rodzaju rozrywki i warunków oświetleniowych panujących w salonie. Takim wszechstronnym modelem o imponującej wielkości z pewnością jest telewizor z ekranem 98 cali, BRAVIA XR X90L.

XR98X90L wyposażono w najnowsze rozwiązania technologiczne które, działając w zrównoważonej symbiozie, dostarczą użytkownikom wielu powodów do radości. Zarówno zapalonym kinomanom, graczom, miłośnikom filmów przyrodniczych, jak i fanom sportowych emocji.
To oczywiste, że jasność pomaga uzyskać przejrzystość i głębię niezależnie od oglądanej na ekranie rozrywki, zwłaszcza jeśli telewizor jest w jasnym, nasłonecznionym w ciągu dnia pomieszczeniu. Technologią stojąca za jasnością X90L jest tylne, pełne podświetlenie Full Array LED. Full Array LED to umieszczona za ekranem duża ilość diod LED działających w strefach, gdzie każda strefa jest precyzyjnie kontrolowana w czasie rzeczywistym. Aby precyzyjnie rozjaśnić jasne i przyciemnić ciemne obszary połączono ten typ podświetlenia z algorytmem XR Contrast Booster 15.  Rozwiązanie to, wykorzystujące dodatkowo technologię XR Triluminos Pro, zapewnia zapierający dech w piersiach kontrast, kolor i głębię, bez utraty szczegółów w cieniach lub zagubionych w rozświetlonych partiach obrazu.
Kiedy oglądamy ważny mecz lub film, chcielibyśmy poczuć się częścią akcji lub tłumu na stadionie.  X90L sprytnie wykorzystuje kombinację wielozakresowych głośników dolnych i wysokotonowych górnych (Acoustic Multi Audio), aby połączyć dźwięk z akcją, która dzieje się na ekranie. To przecież oczywiste, że uzyskamy bardziej wciągające wrażenia, kiedy to, co słyszymy, pasuje dokładnie do tego, co widzimy.
Dla użytkowników rozważających zakup soundbara wisienką na tym technologicznym torcie będzie funkcja Acoustic Center Sync. Synchronizuje system audio telewizora ze zgodnym soundbarem Sony, zamieniając telewizor w centralny głośnik zestawu. W tym przypadku znacznie poprawią się kinowe wrażenia, czystość, klarowność dialogów i komentarzy nawet przy głośnej scenie akcji.
Sport to przede wszystkim dynamiczny ruch. X90L to natywny panel 100 Hz, więc może wyświetlać do 100 klatek na sekundę. Oznacza to, znacznie płynniejszy ruch niż konwencjonalnym telewizorze 50 Hz. Ponadto unikalna technologia XR Motion Clarity firmy Sony wykorzystuje podświetlenie Full Array LED, aby zapewnić płynny lot piłki w kierunku bramki bez drgań, rozmyć i utraty jasności. Niezależnie od tego, czy oglądamy zmagania pływackie, czy zawody narciarskie w alpejskiej przełęczy ten telewizor jest doskonały do oglądania sportu.
Tą niesamowitą technologią obrazu i dźwięku zarządza procesor Cognitive Processor XR. To rewolucja w technologii przetwarzania obrazuz, która rozumie perspektywę ludzkich zmysłów i tworzy obraz prawdziwego świata. Dzięki temu złożonemu poziomowi zrozumienia X90L odtwarza realistyczne, wręcz rozwijające się przed oczami widzów sceny z rozmieszczonym wokół nich dźwiękiem przestrzennym.

Niezależnie od tego, czy korzystamy z konsoli lub komputera, istnieje wiele powodów, które sprawiają, że jest to też prawdopodobnie jeden z najlepszych telewizorów do gier. Dzięki nowemu Menu Gra i ogromnej liczbie 120 klatek na sekundę (4K/120fps), zapewniającej niemal natychmiastową akcję na ekranie, możemy podjąć się każdego, wymagającego szybkości wyzwania! To oczywiste, że tej klasy telewizor obsługuje również VRR i ALLM doskonale znane wytrawnym graczom.
Tworząc niezwykle jasny obraz X90L, jest także przyjazny dla środowiska. Nowe menu ECO Dashboard jest bardzo łatwe w użyciu. To Menu obejmuje łatwą konfigurację, która przeprowadzi użytkownika przez dostępne opcje, funkcję oszczędzania energii, która automatycznie zmniejsza jasność w razie potrzeby, czujnik światła, który dostosowuje jasność w zależności od ilości światła w pomieszczeniu, oraz funkcję wyłączania telewizora w trybie bezczynności, która wyłącza telewizor, jeśli będzie nieaktywny przez określony czas.
Jeśli szukasz dużego....bardzo dużego ekranu z jasnym, naturalnym obrazem oraz dopasowanym do obrazu dźwiękiem – X90L będzie strzałem w dziesiątkę.
BRAVIA XR 98X90L to model niezwykły. Mimo swych rozmiarów stara się nie przytłaczać swoją obecnością. Wzornictwo i konstrukcja aluminiowej ramy telewizora łagodzi tę wielkość, pozostawiając dla naszych zmysłów jedynie prawdziwą, multimedialną ucztę. Wykorzystując Google TV®, oferując dodatkowo ogromną bibliotekę filmów Sony i IMAX w aplikacji BRAVIA CORE, z łatwością utrzymuje obraz i dźwięk w harmonii, co jest bardzo trudne dla innych, tak wielkich ekranów. Łącząc obraz X90L z jednym z soundbarów Sony serii A, stworzymy kompletny, audiowizualny system, który otoczy nas emocjami i to emocjami, jakich się nie spodziewaliśmy w domowym zaciszu.