Wybór słuchawek idealnie dopasowanych do potrzeb to niełatwe zadanie. Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne będą najlepsze? Które parametry warto wziąć pod uwagę, wybierając konkretny model? Zapraszamy do lektury.


Wydawałoby się, że podjęcie decyzji, że mają to być słuchawki bezprzewodowe i douszne, ułatwia sprawę. Niestety to tylko połowa sukcesu. Pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego modelu. Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne będą najlepsze? Które parametry warto wziąć pod uwagę, wybierając konkretny model?

Słuchawki bezprzewodowe douszne - dlaczego warto je kupić?

Słuchawki douszne to takie, które wkłada się do wnętrza małżowiny. Jaka jest ich przewaga nad tradycyjnymi modelami na pałąku? Przede wszystkim niewielka waga i mały, kompaktowy rozmiar. To właśnie te dwie cechy powodują, że takie słuchawki są praktyczne. Nie trzeba się martwić o to, czy zmieszczą się pod czapką albo czy znajdzie się dla nich miejsce w torbie podróżnej. Są na tyle małe, że ich transport i przechowywanie nie powinny sprawiać problemów. Słuchawki, które są jednocześnie douszne i bezprzewodowe to najlepsza opcja z możliwych. Nie dość, że są małe, to jeszcze nie trzeba przejmować się plątającymi się kablami. Takie słuchawki to doskonały wybór do wszelkiego rodzaju aktywności: biegania, ćwiczeń na siłowni, jazdy na rowerze, ale też świetna opcja w podróży czy w pracy.

Jak wybrać słuchawki douszne?

Szukając słuchawek dousznych, na początku należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech, jakie powinny mieć. Jedna z najważniejszych to waga – im mniejsza, tym lepiej. Im słuchawki będą cięższe, tym komfort korzystania z nich będzie mniejszy. Najlepiej wybrać model z silikonowymi nakładkami. To udogodnienie, które sprawi, że słuchawki nie będą wypadać i wysuwać się z uszu np. podczas treningu. Słuchawki przeznaczone do słuchania na zewnątrz powinny posiadać odpowiednią klasę wytrzymałości. To spowoduje, że będą odporne na działanie wilgoci i pyłu. Decydując się na słuchawki bezprzewodowe, warto wziąć pod uwagę, że będą łączyć się z urządzeniami za pośrednictwem technologii Bluetooth. Niestety, nie wszystkie urządzenia obsługują łączność bezprzewodową, np. gramofony czy starsze modele komputerów. Warto być przygotowanym na taką okoliczność i wybrać model słuchawek z wejściem jack, do którego, gdy zajdzie taka potrzeba, można podłączyć kabel.

Słuchawki bezprzewodowe douszne - jakie funkcje powinny posiadać?

Żeby słuchanie muzyki na słuchawkach bezprzewodowych dousznych było w pełni komfortowe, należy wybrać model z konkretnymi funkcjami i udogodnieniami. Jakimi?

  • Wytrzymała bateria

Słuchawki często zabieramy ze sobą w podróż. W trasie, nie zawsze jest jak naładować sprzęt, dlatego najlepiej wybrać słuchawki o pojemnej baterii, która pozwoli na słuchanie muzyki przez kilkanaście godzin.

  • Szybkie ładowanie

Nikt nie lubi tracić czasu na ładowanie urządzeń. Możliwość szybkiego ładowania sprawi, że nawet gdy musisz zaraz wyjść z domu, a bateria jest na wyczerpaniu, zdążysz podładować urządzenia, by móc nadal z niego korzystać. Już 10 minut ładowania pozwoli na 60 minut odtwarzania dźwięków.

  • Intuicyjna obsługa

Słuchawki bezprzewodowe douszne Sony można obsługiwać jednym dotknięciem. Zatem zmiana poziomu głośności czy wznowienie lub wstrzymanie odtwarzania to czynności, które nie powinny nikomu sprawić problemu.

  • Wodoodporność

Poziom ochrony co najmniej na poziomie IPX4 sprawi, że słuchawki nie ulegną uszkodzeniu podczas ulewy czy pod prysznicem.

  • Redukcja hałasu

Jeśli potrzebujesz zupełnie odciąć się od rozpraszających dźwięków otoczenia, np. w pracy lub podczas słuchania audiobooka w tramwaju, wybierz słuchawki z redukcją hałasu. Takie słuchawki świetnie radzą sobie ze zbieraniem np. odgłosów z ulicy i nie pozwalają im dotrzeć do twoich uszu.

  • Adaptive Sound Control

Adaptive Sound Control to funkcja, która jest w stanie wykryć, co w danym momencie robi słuchacz i na tej podstawie dopasować poziom dźwięków z otoczenia.

  • Asystent głosowy

Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by w smartfonie włączył się asystent głosowy. Z jego pomocą można zadzwonić do wybranej osoby, wstrzymać odtwarzanie muzyki lub uzyskać wskazówki dojazdu.

  • Wbudowany mikrofon

Dzięki wbudowanemu mikrofonowi można nie tylko korzystać z asystenta głosowego, ale też w wygodny sposób odbierać i wykonywać połączenia.

Słuchawki bezprzewodowe douszne, które posiadają wymienione wyżej funkcje, można znaleźć tutaj.

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne będą najlepsze?

Wiadomo już, jakie cechy i funkcje powinny posiadać słuchawki bezprzewodowe douszne. Zatem pozostaje już tylko kwestia wyboru konkretnego modelu. Poniżej kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

WI-C310

To słuchawki, które stylowo się prezentują, a jeszcze lepiej odtwarzają dźwięki. Niezależnie od tego, czy akurat jest odtwarzana muzyka klasyczna, czy album metalowy, przetwornik akustyczny 9 mm zadba o to, by brzmienie było dynamiczne, z głębokimi basami i czystymi wysokimi tonami. Słuchawki mają pojemny akumulator, który pozwala na 15 h słuchania muzyki. Ich lekka konstrukcja została w pełni dopasowana do tego, by korzystanie z nich było jak najbardziej wygodne.

WI-XB400

WI-XB400 to najlepszy wybór dla tych, którzy cenią sobie najwyższą jakość dźwięku. Słuchawki zostały wyposażone w system Extra BASS™, który wzmacnia niskie częstotliwości, zachowując przy tym czystość brzmienia utworów. Pojemny akumulator wystarcza na 15 h słuchania dźwięków. Model został wyposażony w funkcję szybkiego ładowania, dlatego można błyskawicznie uzupełnić akumulator. Słuchawki mają wbudowany mikrofon, który pozwala na prowadzenie rozmów bez użycia rąk i połączenie z asystentem głosowym.

WI-1000XM2

Te słuchawki bezprzewodowe douszne to prawdziwy majstersztyk. Mają system redukcji hałasu oraz system Digital Sound Enhancement Engine. Pierwszy pozwala bez reszty zatracić się w odtwarzanym dźwięku. Drugi natomiast powoduje, że słuchawki emitują dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Nic więc dziwnego, że słuchanie muzyki na tych słuchawkach to czysta przyjemność. Słuchawki mają wbudowany mikrofon i można nimi sterować za pomocą intuicyjnie rozmieszczonych przycisków, co zdecydowanie ułatwia użytkowanie.