BRAVIA

Jak zrobić kino w domu, czyli urządzenia, których nie może zabraknąć

0

Duży telewizor, czy może projektor?

 

Chcąc uzyskać efekty, które będą dobrze imitować te, z którymi mamy do czynienia na sali kinowej, trzeba przede wszystkim postawić na duży, płaski telewizor, umieszczony odpowiednio wysoko na ścianie. Jak można się domyślać, im większy, tym lepiej (pod warunkiem, że posiadasz salon o dość dużym metrażu), dlatego dostępny w naszym asortymencie model o przekątnej ekranu 85" z pewnością sprosta wymaganiom niejednego kinomaniaka. Zastosowana w nim technologia 4K, która posiada aż cztery razy więcej pikseli niż ekran Full HD, odpowiada za fenomenalną jakość wyświetlanego obrazu. Rozwiązania wykorzystane w tym urządzeniu, takie jak 4K HDR Processor X1™ oraz 4K X-Reality™ Pro sprawiają, że obraz jest wyjątkowo realistyczny, wyostrzony i lepiej odzwierciedla głębię.

 

 

Poszukując mniejszego modelu warto sięgnąć po telewizor o przekątnej 75", którego parametry też robią spore wrażenie. Model 4K HDR KD75XF9005 zapewnia kapitalny kontrast, a technologia X-Motion Clarity, sprawia, że sceny przedstawiające ruch (mające duże znaczenie zwłaszcza w filmach akcji) są tak precyzyjne, że można w nich dostrzec najmniejsze szczegóły. Warto pamiętać, że telewizor jest uniwersalnym urządzeniem, z którego korzysta się przez wiele lat, co usprawiedliwia niemały wydatek.

 

Projektor – model odpowiedni dla każdego

 

Jeżeli poszukujesz czegoś tańszego, ale wciąż zależy ci na zachowaniu kinowej atmosfery, możesz sięgnąć po nieco mniejszy telewizor, np. 49, 55 lub 65" i dokupić do niego projektor. Wiele zależy także od tego, jaki budżet przewidujesz na zakup wspomnianego urządzenia. W ofercie posiadamy modele, których cena oscyluje w granicach 1800-2500, jak i wysoce profesjonalne projektory wyświetlające ogromny obraz o wielkości 147", za które trzeba zapłacić wielokrotnie większą sumę.

 

Poszukując urządzenia, które sprawdzi się dobrze podczas domowych seansów, warto wybrać model ze średniej półki cenowej - nie najtańszy, ale na pewno też nie najdroższy. Projektor Xperia™ Touch, wyświetla obraz o wielkości aż 80" i rozdzielczości 1366x768. Dodatkowo, daje on możliwość korzystania z interaktywnego ekranu dotykowego, wyświetlanego na dowolnej, płaskiej powierzchni, co jest dodatkowym udogodnieniem.

 

Zestaw kina domowego

 

Poza wysokiej jakości obrazem, w czerpaniu przyjemności z oglądania filmów ogromną rolę odgrywa także dźwięk, dlatego nie można zapomnieć o odpowiednich głośnikach. Dobrze zatem zaopatrzyć się w profesjonalny zestaw kina domowego. Dostępny w naszej ofercie sprzęt z odtwarzaczem Blu-ray Disc™ oraz Bluetooth, wyróżnia się umiarkowaną ceną i zaskakująco dobrą jakością.

 

2 kanały stereo, umożliwiające ustawienie dźwięku przestrzennego, automatyczny tryb dźwięku oraz cyfrowa korekcja muzyki i pełnozakresowy system głośnika to technologie, które sprawiają, że oglądając film poczujesz się jak na sali kinowej. Zestaw można podłączyć do sieci komputerowej, gdyż posiada on wbudowaną funkcję Wi-Fi, dzięki czemu można oglądać filmy transmisją strumieniową.

 


Przejrzyj urządzenia dostępne w naszym asortymencie i wybierz dla siebie odpowiedni telewizor, projektor oraz zestaw głośników, by cieszyć się kinową jakością filmów w swoim domu.

 
TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ
POLECANE na podstawie oglądanych ostatnio produktów
KLIENCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ
Strona z