PORADY

Jak schować kable od telewizora?

0

Wiszące na ścianie lub leżące na podłodze kable od telewizora i innych urządzeń mogą znacząco popsuć estetykę pomieszczenia. Podpowiadamy kilka sposobów, jak ukryć kable w mieszkaniu.

 

Meble RTV

 

Najprostszym i często wybieranym rozwiązaniem problemu, jak ukryć kable od telewizora, są odpowiednie meble. Szafka RTV z panelem przysłaniającym mocowania telewizora do ściany czy nowoczesna meblościanka z miejscem na TV to spora oszczędność czasu i pracy, która pozwoli umieścić cały sprzęt RTV w jednym miejscu i ukryć kable. Jak jest taka możliwość, kable można też poprowadzić przez ścianę do drugiego pokoju i schować w lub za szafą albo innym meblem. Dobrym rozwiązaniem jest też podwieszanie kabli od sprzętu elektronicznego pod stołami lub szafkami, do czego służą rozmaite koszyczki, rynienki, opaski samozaciskowe itp.

 

 

 

Jak schować kable na podłodze lub na ścianie?

 

Kable wraz z listwami można ukryć za specjalną dostawką do ściany albo w pudełku z dziurkami. Jak jednak schować kable, jeśli chce się je pociągnąć na podłodze, ścianie lub suficie? Do tego celu służą specjalne maskownice i listy przypodłogowe. Nawet jeśli w mieszkaniu są już listwy przypodłogowe, w których nie da się poprowadzić kabli, zawsze można kupić specjalne, dodatkowe listwy zakładane na te już istniejące. Maskownice i listwy będzie jednak mniej lub bardziej widać, więc warto wybrać takie, które będą pasować do charakteru mieszkania albo zainwestować w estetyczne rozwiązania o ciekawych kształtach i wzorach. Listwy można też oczywiście pomalować farbami na kolor ściany. Przydatnym gadżetem będzie także uniwersalna puszka listwowa, która pozwoli zrobić gniazdko w każdym miejscu listwy.

 

 

 

Jak całkowicie ukryć kable?

 

Kable od telewizora można też całkowicie ukryć w ścianie. Rozwiązanie to może być kuszące szczególnie w przypadku odbiornika wieszanego bezpośrednio na ścianie, niemniej wymaga więcej pracy. Kable należy wówczas schować w wykutej w ścianie rynience lub przeprowadzić przez wmurowany w nią peszel, które następnie przykrywa się sklejką lub płytami g-k i zagipsowuje równo ze ścianą. Przy wlocie i wylocie należy zostawić otwory o średnicy 6-8 cm, przez które przejdzie nie tylko przewód, ale i wtyczka.

 

 

A może nie chować?

 

Zamiast chować kable, można też wyeksponować je w kreatywny sposób – tak, by były ozdobą. Pomysłów jest tu bardzo wiele, a to czy się sprawdzą, zależy od stylu pomieszczenia i gustu właściciela. Z kabli można stworzyć na ścianie ciekawe ornamenty i przymocować je używając specjalnych uchwytów montażowych. Inne sposoby to ozdobne przypinki do ścian w różnych kształtach (np. listków czy zwierząt) albo osłonka na kable z modułów z elastycznej gumy (np. przypominająca roślinę). Wreszcie, można zamówić kolorowe kable lub udekorować je sznurkiem, wstążkami, koralami itp. Rozwiązanie to może sprawdzić się na przykład przy lampach stojących i innych przedmiotach, które często się przestawia, więc trwałe ukrycie przewodów byłoby niepraktyczne.

 
TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ
POLECANE na podstawie oglądanych ostatnio produktów
KLIENCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ
Strona z