WYDARZENIA

Black Friday – idealna okazja dla fanów fotografii

0

Black Friday, czyli czarny piątek, zbliża się wielkimi krokami. A wraz z nim atrakcyjne promocje i duże zniżki na aparaty cyfrowe i inny sprzęt fotograficzny Sony. Pełnoklatkowe bezlusterkowce i inne aparaty z wymienną optyką, kompakty Sony Cyber-Shot, obiektywy i szereg akcesoriów – sprawdź, co kupisz taniej już niedługo.

 

Zniżki na aparaty cyfrowe i sprzęt fotograficzny z okazji Black Friday


Black Friday – czyli wielkie zakupowe święto – już tuż-tuż. W tym roku dzień wyjątkowych promocji i wielkich wyprzedaży wypada 29 listopada. Z tej okazji Sony przeceni wiele różnych produktów, w tym także sprzęt fotograficzny. Dla fanów fotografii to prawdziwa gratka! Już niedługo bezlusterkowce Sony i inne aparaty cyfrowe, obiektywy, a także różne akcesoria fotograficzne kupisz znacznie taniej.

 

Część promocji zacznie obowiązywać już przed czarnym piątkiem. Pod koniec listopada warto więc na bieżąco śledzić stronę poświęconą Black Friday w Sony, żeby upolować najlepsze okazje. A tymczasem możesz dowiedzieć się, jaki sprzęt fotograficzny znajdziesz w promocyjnej ofercie Sony.

 

Aparaty kompaktowe Sony Cyber-Shot


Jeżeli szukasz niewielkiego i poręcznego aparatu cyfrowego, który da Ci przyzwoitą jakość zdjęć i wideo w przystępnej cenie, postaw na aparaty kompaktowe Sony Cyber-Shot. Ich cechą charakterystyczną jest trwale zamontowany obiektyw stało- lub zmiennoogniskowy. Od momentu, gdy w 1996 roku wprowadzono na rynek pierwsze modele z serii, sprzęt tego typu przyciąga kolejnych pasjonatów fotografowania.

 

Aktualnie w sklepie Sony Centre znajdziesz ponad 20 różnych aparatów kompaktowych Sony Cyber-Shot. Oferta jest bardzo zróżnicowana i obejmuje modele na każdą kieszeń – od takich za kilkaset, do tych za kilka tysięcy złotych. Kompakty mają różną charakterystykę: odmienne wielkości matryc, zoom optyczny od 10 do 50 razy oraz krótszą lub dłuższą listę dodatkowych opcji i funkcjonalności.

 

Nowe generacje aparatów kompaktowych Sony Cybershot umożliwią Ci utrwalanie wysokiej jakości materiału między innymi dzięki ulepszonym technologiom stabilizacji obrazu i autofokusu. Warto też dodać, że obiektywy i część innych podzespołów w niektórych kompaktach są efektem współpracy z cenioną niemiecką firmą Zeiss.

 

Bezlusterkowce Sony w promocji na Black Friday


Jeszcze niedawno większość profesjonalnych fotografów lub amatorów szukających najwyższej jakości zdjęć wybierało cyfrowe lustrzanki. Dziś jednak, ze względu na dynamiczny rozwój technologii, bezlusterkowce nie tylko dorównują lustrzankom, ale coraz częściej mogą zaoferować więcej. Ich zalety to już nie tylko mniejsza masa i gabaryty, lecz także między innymi zaawansowane systemy autofokusu, rozbudowane tryby filmowe czy szybsze zdjęcia seryjne.

 

Z powyższych względów Sony stawia na bezlusterkowce i to one stanowią obecnie zdecydowaną większość aparatów z wymienną optyką. Rzecz jasna w sklepie Sony Centre ciągle znajdziesz lustrzanki cyfrowe – między innymi pełnoklatkowy model α99 II czy α77 II z przetwornikiem obrazu w rozmiarze APS-C. Zarówno wśród aparatów pełnoklatkowych, jak i sprzętu z matrycami APS-C dominują jednak bezlusterkowce.

 

Pełnoklatkowe bezlusterkowce Sony należą do najbardziej zaawansowanych aparatów cyfrowych dostępnych obecnie na rynku. Pełna klatka da Ci zazwyczaj wyższą ogólną jakość fotografii oraz mniej szumów.

 

Z kolei bezlusterkowiec z matrycą APS-C będzie nie tylko mniejszy, lżejszy i często tańszy. Sprzęt tego typu sprawdzi się więc dobrze zwłaszcza w fotografii turystycznej i makro.

 

W ofercie znajdziesz obecnie kilkanaście różnych pełnoklatkowych bezlusterkowców: od najbardziej przystępnych cenowo modeli α7, przez drugą i trzecią generację Alf siódemek oraz większe aparaty α9, po najdroższe nowości takie jak Sony α7R IV czy α9 II. Jeszcze większy wybór masz w przypadku aparatów cyfrowych z przetwornikiem APS-C. Rozpiętość cen wacha się tu od ponad tysiąca złotych do około siedmiu tysięcy. Warto przyjrzeć się zwłaszcza nowościom, czyli modelom z serii α6100 i α6600.

 

Obiektywy do bezlusterkowców i nie tylko


Masz już aparat Sony, ale przydałby Ci się obiektyw? Black Friday to idealna okazja, żeby kupić nowe szkło z atrakcyjną zniżką. Największy wybór znajdziesz wśród obiektywów z mocowaniem typu E, które przeznaczone są do bezlusterkowców. Nazwy poszczególnych modeli zaczynają się od liter SEL.

 

Do wyboru masz ponad 40 obiektywów stało- i zmniennoogniskowych o różnych parametrach, w tym zarówno sprzęt przeznaczony do współpracy z pełnoklatkowymi aparatami cyfrowymi, jak i modelami z matrycą APS-C.

 

Obiektywy Sony z mocowaniem typu E to aż 4 różne linie produktów. Podstawowa jest najbardziej przystępna cenowo, ale znajdziesz w niej między innymi kilka naprawdę dobrej jakości stałek. Bardziej wymagającym użytkownikom polecamy obiektywy premium o znakomitych osiągach, które powstały we współpracy z legendarną firmą Zeiss oraz rodzinę Sony G – zaawansowane konstrukcje będące świetnym wstępem do świata profesjonalnej fotografii. Zwieńczeniem asortymentu jest linia G Master przeznaczona dla profesjonalistów, którzy szukają najwyższej możliwej jakości.

 

W ofercie znajdziesz też obiektywy do lustrzanek cyfrowych z mocowaniem typu A. Ich wybór jest jednak znacznie mniejszy. Nazwy obiektywów typu A zaczynają się od liter SAL (np. SAL5520-2).

 

Inne akcesoria fotograficzne Sony


Oprócz obiektywów, asortyment Sony obejmuje także szereg przydatnych akcesoriów fotograficznych. Jeśli chcesz zwiększyć możliwości aparatu cyfrowego, do wyboru masz między innymi:


•    Adaptery dające możliwość zainstalowania na aparacie dodatkowego sprzętu;
•    Zewnętrzne lampy błyskowe;
•    Ministatywy i profesjonalne statywy z włókna węglowego;
•    Uchwyty i przedłużenia uchwytów do aparatów;
•    Konwertery i adaptery (m.in. pozwalające używać obiektywów z mocowaniem typu A na korpusach typu E);
•    Piloty.

 

Jeżeli potrzebujesz więcej miejsca na zdjęcia, sprawdź ofertę kart pamięci do aparatów cyfrowych oraz zewnętrznych dysków twardych. Możliwość fotografowania przedłużą z kolei powerbanki, akumulatory i ładowarki do akumulatorów, czy też zasilacze sieciowe. Przydać mogą Ci się również dodatki, które zwiększą bezpieczeństwo Twojego sprzętu, takie jak osłony i torby na aparaty, ochraniacze ekranu lub zapasowe przykrywki obiektywu.

 

 
TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ
POLECANE na podstawie oglądanych ostatnio produktów
KLIENCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ
Strona z