PORADY

Jak zadbać o odpowiednie nagłośnienie?

0

Możliwość rozkoszowania się w salonie dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości, to marzenie każdego domownika, ale też przyjemna atrakcja dla gości. Wsłuchiwanie się w niuanse brzmienia ulubionego albumu muzycznego albo oglądanie filmu z dokładnie wybrzmiewającymi, najdrobniejszymi, dźwiękowymi detalami to czysta rozkosz dla uszu. Żeby jednak móc jej doświadczyć, trzeba najpierw wybrać odpowiednie nagłośnienie do salonu. Na co należy przy tym zwrócić uwagę?

 

Sprawdzenie możliwości sprzętu przed dokonaniem wyboru

 

Najlepszy test kina domowego czy zestawu głośników to wypróbowanie go. Przed zakupem, jeśli jest taka możliwość, warto udać się do sklepu z ulubioną płytą lub plikiem muzycznym i odtworzyć je na wybranych modelach sprzętu audio. Odtwarzając dobrze znane utwory, dużo prościej wychwycić różnice występujące pomiędzy poszczególnymi zestawami hi-fi. Czasem zdarza się, że muzyka odtwarzana na sprzęcie o takich samych, technicznych parametrach, brzmi nieco inaczej. Diabeł tkwi w szczegółach – wspomniane różnice mogą wynikać, chociażby z kształtu głośników, rodzaju materiału, z jakiego została wykonana ich obudowa czy jakości kabli, za pomocą których odtwarzacz jest połączony z kolumnami. Przetestowanie sprzętu w sklepie to najlepszy sposób na uniknięcie późniejszego rozczarowania konkretnym zestawem hi-fi.

 

Dostosowanie do konkretnego pomieszczenia

 

Nagłośnienie powinno być dostosowane do pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Inne sprzęty będą potrzebne w domowym, amatorskim studiu muzycznym, inne natomiast przydadzą się w salonie. Żeby odpowiednio nagłośnić salon, należy – przede wszystkim – wziąć pod uwagę jego wielkość. W mniejszych pomieszczeniach, nie trzeba instalować zestawów o dużej mocy, bo nie będzie okazji w pełni wykorzystać ich możliwości. Z kolei w większych pomieszczeniach nie sprawdzą się minizestawy hi-fi, które nie sprostają powierzchni, którą mają nagłośnić. Duży wybór zestawów kina domowego i sprzętu audio, które świetnie sprawdzą się w salonie, można znaleźć tutaj:

https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=kino_domowe_i_sprzet_audio

 

Design ma znaczenie

 

Kiedy parametry sprzętu, jaki zagości w salonie zostaną ustalone, warto przemyśleć sprawę designu. Zestaw audio będzie umieszczony w najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniu w domu, dlatego powinien nie tylko dobrze brzmieć, ale też świetnie się prezentować. Modny design sprzętu, dostosowany do stylu, w jakim urządzony jest salon sprawi, że zestaw będzie spójnym elementem wnętrza. Co ważne, audiofilskie zestawy są dostępne zarówno w obudowach w nowoczesnym stylu, jak i retro i vintage, dlatego bez trudu można dopasować ich wygląd do wystroju salonu.

 
TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ
POLECANE na podstawie oglądanych ostatnio produktów
KLIENCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ
Strona z