PORADY

Czym skutecznie czyścić ekran telewizora?

0

Kurz i brud osadzający się na ekranie to problem, z którym zmagają się wszyscy posiadacze telewizorów. W tym krótkim poradniku radzimy, jak skutecznie i bezpiecznie wyczyścić domowy sprzęt RTV.

 

Jak wyczyścić ekran?

 

Nowoczesne telewizory to technologicznie zaawansowane, a jednocześnie delikatne urządzenia – dlatego podczas usuwania zanieczyszczeń z powierzchni ekranu pamiętaj o zachowaniu należytej ostrożność. Do czyszczenia telewizora najlepiej wykorzystać gotowe zestawy, zawierającego miękką ściereczkę oraz specjalny preparat w aerozolu, którego skład stworzony został z myślą o pielęgnowaniu ekranów plazmowych, LCD i LED. Takie zestawy znajdziesz w sklepach ze sprzętem elektronicznym. Środki do czyszczenia ekranów pozwalają skutecznie pozbyć się kurzu i innych, trudnych do usunięcia zabrudzeń, takich jak tłuste plamy czy odciski palców. Na rynku dostępne są również środki o działaniu antystatycznym, które zapobiegają ponownemu osadzaniu się kurzu. Telewizor należy czyścić delikatnymi, okrężnymi ruchami ściereczki spryskanej środkiem czyszczącym. Pamiętaj o tym, żeby nie aplikować środka czyszczącego bezpośrednio na ekran – może to uszkodzić jego powłokę. Do pozbycia się brudu, który zagnieździł się w rogach ekranu, możesz wykorzystać patyczki kosmetyczne. Ze względów bezpieczeństwa przed przystąpieniem do czyszczenia upewnij się, że telewizor jest wyłączony – mycie urządzenia podpiętego do sieci elektrycznej może doprowadzić do zwarcia.

 

Czyszczenie ekranu telewizora – środki ostrożności

 

Do czyszczenia delikatnej powierzchni ekranu nie należy używać gąbek do mycia naczyń, chusteczek higienicznych, papierowych ręczników czy szmatek do kurzu. Mogą one porysować i nieodwracalnie uszkodzić ekran. Do czyszczenia telewizora najlepiej użyć ściereczki z delikatnej mikrofibry. Można je znaleźć w salonach optycznych. Powierzchnia ekranu jest mało odporna na zadrapania, dlatego przed przystąpieniem do czyszczenia szmatkę należy dokładnie wytrzepać, aby pozbyć się drobinek, które mogły osiąść na jej powierzchni. Do czyszczenia telewizora należy wykorzystać specjalne specyfiki przeznaczone do mycia ekranów. Używając płynu do mycia naczyń, detergentów do mycia okien i luster czy środków do czyszczenia mebli, możesz trwale uszkodzić ekran telewizora. Podobne skutki może przynieść wykorzystanie środków zawierających alkohol, aceton czy amoniak.

 
TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ
POLECANE na podstawie oglądanych ostatnio produktów
KLIENCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ
Strona z